Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turcja
08.04.2014 12:39

Erdogan: nowy prezydent będzie miał większe uprawnienia

Wśród kandydatów wymieniany jest Erdogan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FACELL/SIPA/East News)

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział dziś, że wybierany po raz pierwszy w bezpośrednich wyborach prezydent będzie miał dużo większe uprawnienia niż ma obecnie. Turcy wybiorą szefa państwa w sierpniu. Wśród kandydatów wymieniany jest Erdogan.

_ - Prezydent będzie wybierany po raz pierwszy w powszechnych wyborach, to bardzo ważne. Po tym głosowaniu zmieni się zakres jego kompetencji i odpowiedzialności. To nie będzie funkcja reprezentacyjna, ale wymagająca potu, wysiłku i ciężkiej pracy _ - powiedział Erdogan w rozmowie z prorządowym dziennikiem _ Sabah _.

Do tej pory prezydent Turcji był wybierany przez parlamentarzystów. Erdogan, chcąc zwiększyć zakres kompetencji prezydenta, będzie musiał dokonać zmian w konstytucji. Do tej pory takie plany były blokowane przez opozycję.

Tureckie media informują, że Erdogan chce wystartować w sierpniowych wyborach prezydenckich. Według mediów w przypadku zwycięstwa Erdogana premierem zostałby obecny prezydent Abdullah Gul.

Czytaj więcej w Money.pl
Są wstępne wyniki wyborów lokalnych w Turcji Tegoroczne wybory są postrzegane jako test poparcia dla premiera Recepa Tayyipa Erdogana.
Premier kazał zablokować serwis You Tube W opinii szefa tureckiego rządu, portale społecznościowe są wykorzystywane przez przeciwników politycznych do ataków na władze w Ankarze.
Erdogan oskarża nastolatka o terroryzm Jego wypowiedź może podsycić utrzymujące się w kraju napięcia społeczne.
Tagi: turcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz