Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Episkopat przestrzega rodziny przed gender

0
Podziel się:

Gender promuje zasady całkowicie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem - przestrzegają polscy biskupi.

Episkopat przestrzega rodziny przed gender
(JeffersonDavis/CC/Flickr)

W liście pasterskim, który w kościołach będzie czytany w Niedzielę Świętej Rodziny Episkopat jednoznacznie występe przeciwko gender.
_ Wobec nasilających się ataków tej ideologii czujemy się przynagleni, by stanowczo wypowiedzieć się w obronie chrześcijańskiej rodziny, fundamentalnych wartości, które ją chronią, przestrzec przed zagrożeniami płynącymi z propagowania nowego typu form życia rodzinnego _ - napisali biskupi. Ich szczególny niepokój budzi to, że
według ideologii gender człowiek miałby w dowolny sposób określać swoją płeć.

Przestrzegają, że ma to prowadzić do tego, by _ społeczeństwo zaakceptowało prawo do zakładania nowego typu rodzin, na przykład zbudowanych na związkach o charakterze homoseksualnym _.

Episkopat zwraca uwagę, że ideologia gender _ od miesięcy, bez wiedzy społeczeństwa jest wprowadzana w naszej edukacji, służbie zdrowia, działalność placówek kulturalno-oświatowych i organizacji pozarządowych _.

Biskupi podsumowują: _ Kościół jednoznacznie opowiada się przeciw dyskryminacji ze względu na płeć, ale równocześnie dostrzega niebezpieczeństwo niwelowania wartości płci. Człowiek o niepewnej tożsamości płciowej nie jest w stanie odkryć i wypełnić zadań stojących przed nim zarówno w życiu małżeńsko-rodzinnym, jak i społeczno-zawodowym _ .

Czytaj więcej w Money.pl
"W szkole nie ma miejsca na gender" Pytany o gender kardynał Zenon Grocholewski powiedział, że _ to narzucanie niszczycielskiej idei _.
Zwolennicy gender wkraczają do firm Nie chcą przebierać chłopców w sukienki, tylko namieszać w głowach pracodawcom.
Kościół nie przestrzegał równości płci? _ Biskupi i księża Kościoła katolickiego od jakiegoś czasu prowadzą nagonkę na szkoły i przedszkola realizujące politykę równości płci oraz świadomie wypaczają i kłamią na temat teorii gender _.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)