Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
epidemia eboli
20.08.2014 07:05

Epidemia Eboli. Prezydent Liberii wprowadziła godzinę policyjną

Prezydent Liberii Ellen Johnson Sirleaf ogłosiła kwarantannę w jednej z dzielnic stolicy kraju Monrovii aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa Ebola.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rex Features/EAST NEWS)

W przemówieniu telewizyjnym Johnson Sirleaf zapowiedziała, że godzina policyjna obowiązywać będzie od godz. 21 do 6 rano. Ponadto poinformowała, że siły bezpieczeństwa otrzymały polecenie zablokowania West Point - dzielnicy slumsów w Monrovii zamieszkałej przez ok. 50 tys. ludzi.

Mieszkańcy West Point zaatakowali w końcu ub. tygodnia jeden z ośrodków, w których przebywają na obserwacji osoby z podejrzeniem zakażenia wirusem Ebola. Obawiali się bowiem, że do ośrodka przywożeni są chorzy z całego kraju.

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/109/316269_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/wirus-ebola-zabil-dotad-blisko-2-3-tys-osob-ale-wciaz-nie-ma-na-niego-leku-bo-nie-on-jest-katem-afryki,0,1597601.html) *Ebola bez szczepionki, bo ginęło za mało ludzi * Dopiero gdy wśród chorych znaleźli się Amerykanie, przyspieszyły prace nad stworzeniem serum.
W rezultacie, w warunkach powstałego chaosu z ośrodka uciekły dziesiątki osób czekających na badania. Z ośrodka ukradziono m. in. zakrwawioną pościel i materace, które mogą przyczynić się do dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

- _ Nie byliśmy w stanie kontrolować rozprzestrzeniania się wirusa wobec wciąż powtarzających się utrudnień, zakorzenionych w kulturze praktyk pogrzebowych, niestosowania się do zaleceń pracowników ochrony zdrowia i ostrzeżeń władz _ - powiedziała pani prezydent.

- _ W rezultacie tego stanu rzeczy i wysokiego zagęszczenia ludności, epidemia rozszerzyła się na Monrovię i jej okolice _ - dodała.

Według najnowszego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ciągu trwającej od pięciu miesięcy epidemii gorączki krwotocznej zmarło 1229 osób: 466 w Liberii, 394 w Gwinei, 365 w Sierra Leone i cztery w Nigerii. Liczbę zarażonych ocenia się na ponad 2240.

Czytaj więcej w Money.pl
Ebola zostanie użyta jako broń biologiczna? Wirus, który wywołał epidemię w Afryce Zachodniej, należy do najwyższej kategorii A wśród czynników bioterrorystycznych.
Ksiądz wiedział o zagrożeniach w Liberii Spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego to przestępstwo z art. 165 kk, które - popełnione nawet nieumyślnie - zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
Ebola kolejnym kraju? Kwarantanna 8 osób Jak podają chińskie media, to siedmiu lekarzy i pielęgniarka, którzy opiekowali się pacjentami zakażonymi wirusem.
Tagi: epidemia eboli, wirus ebola, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz