Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Epidemia wirusa eboli. Obama będzie rozmawiał z przywódcami z Europy

0
Podziel się:

Obama wypowiedział się na temat eboli. Ostrzegł, że świat jako całość nie czyni wystarczająco wiele, by powstrzymać to zagrożenie.

Epidemia wirusa eboli. Obama będzie rozmawiał z przywódcami z Europy
(The White House / Flickr (CC 0))
bEKAabVN

Prezydent USA przeprowadzi dzisiaj wideokonferencję z przywódcami Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch - poinformował Biały Dom. Tematem będzie między innymi epidemia eboli w Afryce Zachodniej.

Rozmowy będą też dotyczyć działań przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) w Iraku i Syrii oraz starań o nakłonienie Rosji do wdrożenia ustaleń z Mińska, dotyczących zawieszenia broni w konflikcie na wschodzie Ukrainy.

Obama powiedział we wtorek w bazie lotniczej Andrews pod Waszyngtonem, że działania przeciwko Państwu Islamskiemu będą _ długoterminową kampanią _, w której będą etapy postępu, jak i trudności. Oświadczył, że celem dowodzonej przez USA koalicji przeciwko dżihadystom z IS jest zniszczenie tego ugrupowania, aby nie było ono zagrożeniem dla regionu czy świata.

bEKAabVP

W USA zmarł pierwszy zdiagnozowany w USA pacjent zarażony ebolą. Zobacz materiał wideo

Odrębnie Obama wypowiedział się na temat eboli; ostrzegł, że _ świat jako całość nie czyni wystarczająco wiele _, by powstrzymać to zagrożenie. System ochrony zdrowia w USA jest wystarczająco stabilny i prawdopodobieństwo epidemii eboli w Stanach Zjednoczonych jest nikłe - oświadczył amerykański prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl
USA wysyłają wojsko do Afryki. Powalczy z... Decyzję w tej sprawie ogłosi za kilka godzin prezydent Barack Obama podczas wizyty w Atlancie.
Wirus eboli. Przygotowania w stolicy Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie jest prowizorycznie przygotowany na przyjęcie pacjentów z gorączką krwotoczną.
Śmiertelność chorych na ebolę wynosi ... Epidemia nadal rozprzestrzenia się w Gwinei, Sierra Leone i Liberii, a śmiertelność wzrosła do 70 proc. - podała WHO.
bEKAabWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)