Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Epidemia eboli. Unia zwiększa pomoc na walkę z wirusem

0
Podziel się:

Oferowana przez 28 krajów pomoc wynosiła dotychczas ok. 500-600 mln euro.

Epidemia eboli. Unia zwiększa pomoc na walkę z wirusem
(European Commission DG ECHO)
bEKzERCJ

_ __ Unia Europejska zwiększy pomoc finansową do 1 mld euro na działania wspierające walkę z wirusem ebola w krajach Afryki Zachodniej _ - poinformował na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.

Epidemia eboli jest tematem obrad drugiego dnia szczytu klimatycznego przywódców krajów UE w Brukseli. Oferowana przez 28 krajów pomoc wynosiła dotychczas ok. 500-600 mln euro.

W czwartek, podczas pierwszego dnia szczytu, powołano koordynatora unijnych działań dotyczących zwalczania epidemii wirusa eboli. Został nim nowy komisarz UE ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Cypryjczyk Christos Stylianides.

bEKzERCL

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że przeznaczy 24,4 mln euro z budżetu UE na pilnie potrzebne badania nad wirusem eboli. Środki te mają zasilić pięć projektów, w tym zakrojone na dużą skalę badania kliniczne potencjalnej szczepionki. Od wybuchu epidemii Komisja Europejska przeznaczyła na pomoc humanitarną około 180 mln euro.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała w środę wieczorem w Genewie, że liczba ofiar śmiertelnych obecnej epidemii eboli w Afryce Zachodniej wzrosła do 4877; 9936 osób jest zarażonych. Eksperci uważają, że prawdziwa liczba zarażonych jest znacznie wyższa, bo w trzech krajach najbardziej dotkniętych epidemią gorączki krwotocznej - Liberii, Gwinei i Sierra Leone - brakuje personelu do opieki nad chorymi. Najwięcej ofiar eboli jest w Liberii, gdzie według statystyk WHO do tej pory wirus spowodował śmierć 2705 osób.

Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią lub innymi płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

Czytaj więcej w Money.pl
Ebola w kolejnym kraju. Chora to dwulatka Zarażona została dwuletnia dziewczynka, która niedawno powróciła z sąsiedniej Gwinei.
Ebola dotarła do Nowego Jorku. Chory... Władze rozważały ewakuację całego apartamentowca, w którym mieszkał mężczyzna.
W Niemczech zmarł chory na ebolę Zmarły Sudańczyk był trzecim chorym na ebolę, przetransportowanym do Niemiec. Jeden jest nadal leczony we Frankfurcie nad Menem, a kolejny został wypisany z kliniki w Hamburgu.
bEKzERDm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)