Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Epidemia eboli. Chora Brytyjka w stanie krytycznym

0
Podziel się:

Stan chorej pogorszył w ostatnich dwóch dniach. Jest leczona plazmą pobraną od osoby, która wyleczyła się z eboli, i eksperymentalnym lekiem antywirusowym

Epidemia eboli. Chora Brytyjka w stanie krytycznym
(European Commission DG ECHO)

Wirusa stwierdzono u 39-letniej Pauline Cafferkey 5 dni temu, dzień po powrocie ze Sierra Leone, gdzie pracowała dla jednej z organizacji humanitarnych. Przewieziono ją do Royal Free Hospital w Londynie.

Stan chorej pogorszył w ostatnich dwóch dniach. Jest leczona plazmą pobraną od osoby, która wyleczyła się z eboli, i eksperymentalnym lekiem antywirusowym. Pauline Cafferkey jest pierwszą osobą, u której wykryto wirusa na terytorium Wielkiej Brytanii. Premier David Cameron napisał na Twitterze, że jest z nią myślami i modlitwą.

Epidemia eboli wybuchła na początku zeszłego roku w Gwinei i ogarnęła dwa sąsiednie afrykańskie kraje: Liberię i Sierra Leone. Przypadki choroby odnotowano też w kilku innych państwach. Ogółem zarejestrowano ponad 20 tysięcy zachorowań, a 8 tysięcy chorych zmarło.

Czytaj więcej w Money.pl
Epidemia eboli wciąż zbiera śmiertelne żniwo Liczba ofiar wzrosła do 6841 na 18464 przypadki zarejestrowane w trzech krajach najbardziej dotkniętych tą chorobą.
Skuteczna walka z ebolą? To jest niezbędne _ - Musimy działać z determinacją, szybko i w sposób skoordynowany - _ powiedział unijny koordynator do spraw walki z epidemią Christos Stylianides.
Unia Europejska wyda więcej na pomoc... Przywódcy krajów Unii Europejskiej zgodzili się na zwiększenie do miliarda euro pomocy finansowej na walkę z wirusem ebola w krajach Afryki Zachodniej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)