Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
włochy
14.02.2014 14:10

Enrico Letta złożył dymisję na ręce prezydenta

Enrico Letta ustąpił w wyniku utraty zaufania swej macierzystej Partii Demokratycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGF s.r.l. / Rex Features/EAST NEWS)

Premier ustąpił w wyniku utraty zaufania swej macierzystej Partii Demokratycznej, która wczoraj poparła apel jej lidera Matteo Renziego o powołanie nowego rządu.

Wizytę w pałacu prezydenckim i rozpoczęcie kryzysu rządowego poprzedziło ostatnie posiedzenie gabinetu centrolewicowej Partii Demokratycznej i centroprawicy, który pracował od kwietnia zeszłego roku i powołany został dzięki staraniom Napolitano. Wszystko wskazuje na to, że nowym premierem będzie 39-letni burmistrz Florencji Matteo Renzi.

Wkrótce prezydent rozpocznie konsultacje z delegacjami ugrupowań parlamentarnych na temat dróg wyjścia z obecnej sytuacji. Populistyczny Ruch Pięciu Gwiazd już zapowiedział, że nie weźmie udziału w tych rozmowach.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy w czołówce. Tym razem we Włoszech To wyniki sondażu opublikowano w raporcie Instytutu Statystycznego Istat.
Zamkiem szefa mafii zarządza jego rodzina Pochodzący z XIX wieku zamek w miejscowości Miasino w Piemoncie na północy Włoch został skonfiskowany tylko na papierze
Nazwał teściową "żmiją". Oto decyzja sądu Włoski Sąd Najwyższy orzekł, że nazwanie teściowej "żmiją" - i to nawet trzykrotne- nie jest przestępstwem, a więc nie podlega karze i nie może być podstawą do odszkodowania za straty moralne.
Tagi: włochy, enrico letta, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz