Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emigranci z afryki
30.12.2014 14:14

Emigranci z Afryki. Statek wzywa pomocy

Jednostka Blue Sky M, znajduje się w rejonie greckiej wyspy Korfu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Władze Grecji poinformowały, że płynący pod banderą Mołdawii statek towarowy, na pokładzie którego są - jak się podejrzewa - setki nielegalnych imigrantów, wysłał sygnał SOS. Jednostka _ Blue Sky M _, znajduje się w rejonie greckiej wyspy Korfu.

Wcześniej grecka telewizja państwowa NERIT informowała, że statek ten wysłał wezwanie o pomoc z powodu obecności podejrzanych uzbrojonych ludzi na pokładzie i że w sprawę zamieszani są nielegalni imigranci.

W kierunku frachtowca płynie grecka fregata i jednostka straży przybrzeżnej oraz leci śmigłowiec marynarki wojennej. Według przedstawicieli greckich władz na statku może się znajdować ok. 600 imigrantów.

W północnej części Morza Jońskiego panuje zła pogoda. Fregata _ Navarino _, płynąca do mołdawskiego frachtowca, uczestniczyła tam w poszukiwaniu zaginionych w miejscu niedzielnej katastrofy włoskiego promu _ Norman Atlantic _, który płynął z greckiego Patras do Ankony we Włoszech. Na pokładzie tego promu wybuchł pożar.

Zginęło 10 ludzi, a przypuszcza się, że zaginionych może być 30, choć nie jest to oficjalnie potwierdzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatonęła łódź z emigrantami. 250 ofiar Na morzu unoszą się zwłoki wielu ludzi. Słabo wyposażona straż przybrzeżna ma trudności z dotarciem do tych, którzy mogli przeżyć.
Tragedia u brzegów Grecji. Nie żyją 22 osoby Uratowano 36 rozbitków, w tym trzy kobiety i dziecko, które w stanie wyziębienia przetransportowano do szpitala w Atenach.
Obcokrajowcom będzie łatwiej o pracę w Polsce Obecnie pracodawca chcący zatrudnić cudzoziemca musi najpierw starać się dla niego o pozwolenie na pracę, a dopiero później o pozwolenie na pobyt. Od dzisiaj to się zmieni.
Tagi: emigranci z afryki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz