Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Embargo na polskie mięso. Ukraina zniesie zakaz

0
Podziel się:

- Chcemy także, aby zdjęto embargo na wołowinę, które nieustannie utrzymywane jest od 2007 roku - powiedział Marek Sawicki.

Embargo na polskie mięso. Ukraina zniesie zakaz
(Bartosz Krupa/East News)

Minister Rolnictwa Ukrainy zapowiedział, że 28 maja Ukraina zniesie embargo na wieprzowinę dla krajów europejskich, w tym także dla Polski - potwierdził w Brukseli minister rolnictwa Marek Sawicki. Dodał, że Polska chce też zniesienia embarga na wołowinę.

Aktualizacja 14:30

- _ W środę rano będę rozmawiać telefonicznie z ministrem Ukrainy, bo nam nie wystarcza zapowiedź w zakresie wieprzowiny. My chcemy także, aby Ukraina zdjęła embargo na wołowinę, które nieustannie utrzymuje od 2007 roku, a nie ma żadnych podstaw prawnych, żadnych podstaw zdrowotnych, żeby takie embargo utrzymywać _ - powiedział Sawicki.

Wyjaśnił, że ukraińskie embargo na wołowinę jest związane z przeświadczeniem o rzekomym wirusie BSE (tzw. choroba wściekłych krów) występującym na terenie Polski. Wcześniej informację o zniesieniu 28 maja embarga na wieprzowinę przez Ukrainę podał wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

_ - Jestem po rozmowach z ministrem Markiem Sawickim i dzięki jego staraniom najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu 28 maja zostanie zniesione embargo na polską wieprzowinę na Ukrainę _ - powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że w relacjach _ między Polską a Ukrainą oprócz partnerstwa politycznego ważne jest partnerstwo gospodarcze _.

Czytaj więcej w Money.pl
Embargo na polskie mięso zostanie zniesione? Takie zapewnienia usłyszał szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, który właśnie wrócił z Kijowa.
Ukraina zniesie embargo na polskie mięso? Audyt ten ma odpowiedzieć na pytanie, czy zostanie zniesione embargo na polskie mięso.
Sawicki nie dowierza w solidarność UE Minister obawia się, że niektóre kraje UE mogą chcieć prowadzić dwustronne negocjacje z Rosją w sprawie ominięcia embarga.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)