Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
e-puap
07.05.2010 14:28

Elektroniczny wniosek o prawo jazdy

Aby mieszkańcy mogli złożyć wniosek przez internet, usługę musi aktywować starostwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Nyul/Dreamstime)

MSWiA udostępniło na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) usługę, za pomocą której starostwa powiatowe mogą bezpłatnie umożliwić mieszkańcom składanie wniosku o wydanie prawa jazdy przez internet.

_ - Usługi udostępniane przez MSWiA na ePUAP są nieodpłatne i jednolite dla wszystkich instytucji publicznych _ - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.

Aby aktywować usługę zainteresowane starostwa powiatowe muszą mieć założone konto na platformie ePUAP, która znajduje się na stronie internetowej - www.epuap.gov.pl. Dopiero po aktywacji będą mogli skorzystać z niej mieszkańcy danego terenu.

_ - Udostępniając usługę +Wniosek o wydanie prawo jazdy+, MSWiA umożliwiło starostwom powiatowym spełnienie wymogów określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury z 21 stycznia 2004 roku w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami _ - przypomniała Woźniak.

Portal ePUAP stanowi część projektu elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, realizowanego w ramach Centrum Projektów Informatycznych MSWiA. Zadaniem portalu jest udostępnianie informacji na temat usług publicznych realizowanych drogą elektroniczną.

Tagi: e-puap, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz