Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Eksplozja w Mogadiszu. Stronnicy Al-Kaidy przyznali się do zamachu

0
Podziel się:

Wczoraj w stolicy Somalii zginęło sześć osób.

Eksplozja w Mogadiszu. Stronnicy Al-Kaidy przyznali się do zamachu
(ctsnow/CC/Flickr)

Powiązana z Al-Kaidą islamistyczna milicja Al-Szabab przyznała się do przeprowadzenia wczorajszego ataku na hotel w Mogadiszu. W dwóch eksplozjach przed hotelem zginęło sześć osób, w tym czterech policjantów.

Policja podejrzewała, że za zamachem na hotel Maka, popularne miejsce spotkań somalijskich przedstawicieli władz, może stać Al-Szabab, który ponosi też odpowiedzialność za liczne ataki w Mogadiszu. We wrześniu z mieście w zamachach zginęło co najmniej 18 osób, a ponad 20 zostało rannych.

Islamiści z Al-Szabab przeprowadzili pod koniec września zamach na centrum handlowe Westgate w stolicy Kenii Nairobi, w którym zginęło co najmniej 67 osób, a około 240 zostało rannych.

Choć Al-Szabab została wyparta ze stolicy Somalii przed dwoma laty przez siły państw Unii Afrykańskiej, jest głównym przeciwnikiem słabych władz centralnych w Somalii; ugrupowanie to kontroluje znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

Od roku Somalią kieruje nowy rząd wybrany w wyborach, który dąży do odbudowy kraju po 20 latach wojny domowej i bezprawia, jakie nastało po odsunięciu od władzy prezydenta Siada Barre w 1991 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Turcja nie wesprze sojuszników Al-Kaidy - _ W dalszym ciągu będą one wykluczone ze wsparcia udzielanego przez Turcję syryjskiej opozycji _ - zapewnił turecki premier podczas wizyty w Sztokholmie.
Al-Kaida przyznała, że jest winna śmierci... _ Organizacja uznaje, że jest to najmniejsza cena, jaką prezydent Francois Hollande i jego lud mogą zapłacić za swą nową krucjatę _ - głosi oświadczenie terrorystów.
Stan wyjątkowy w Tunezji do czerwca 2014 r. Stan wyjątkowy, przedłużany z uwagi na działalność zbrojnych ugrupowań, obowiązuje w Tunezji od rewolucji ze stycznia 2011 roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)