Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
janosikowe
15.04.2014 15:01

Egzekucja komornicza Mazowsza wstrzymana

Samorząd województwa nie odzyska jednak 61 milionów złotych zabezpieczonych przez komornika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(arrakasta - Fotolia.com)

Jak powiedziała rzeczniczka resortu finansów Wiesława Dróżdż, pieniądze zostały zabezpieczone przez urząd skarbowy Warsyawa-Praga i zaczekają tam do czasu rozpatrzenia zażalenia na postępowanie egzekucyjne. Rzeczniczka zaznaczyła, że środki nie zostały przekazane do Ministerstwa Finansów i nie są dystrybuowane do innych regionów.

Rozmówczyni Informacyjnej Agencji Radiowej odpiera zarzuty mazowieckiego samorządu, który twierdzi, że ministerstwo finansów opiera się na przepisach, które zostały zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny.

Wiesława Dróżdż przypomina, że TK potwierdził, że przez kolejne 18 miesięcy po wyroku, który zapadł na początku marca obecne przepisy jeszcze obowiązują. Jak dodaje rzeczniczka ministerstwa finansów, przez ten czas samorządy muszą się porozumieć w sprawie nowego sposobu dystrybucji pieniędzy z janosikowego.

Na początku marca Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż zasady naliczania janosikowego są niezgodne z ustawą zasadniczą i nakazał ich zmianę w ciągu 18 miesięcy.
Według wyliczeń resortu finansów, samorząd województwa mazowieckiego nie zapłacił jeszcze janosikowego w wysokości ponad 160 milionów złotych. To zaległe raty za listopad i grudzień ubiegłego roku oraz za marzec roku 2014.

Czytaj więcej w Money.pl
Konto Mazowsza zablokowane Do banku dotarł wniosek. Chodzi o zaległą ratę podatku na rzecz biedniejszych regionów tzw. janosikowego za 2013 rok.
Na Mazowszu komornik zatrzyma pociągi? Koleje Mazowieckie są zaniepokojone zajęciem przez komornika kont samorządu województwa.
Komornicy już nie będą się mylić? Nowe prawo Wyeliminowanie przypadków prowadzenia egzekucji komorniczej wobec osoby, która nie jest dłużnikiem - to przewiduje nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego.
Tagi: janosikowe, komornik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz