Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Egzekucja Państwa Islamskiego. Dwóch "agentów" zabija chłopiec

0
Podziel się:

Zamieszczone dziś w internecie nagranie, zatytułowane po angielsku Odkrycie wewnętrznego wroga, przedstawia przesłuchanie i egzekucję dwóch mężczyzn.

Egzekucja Państwa Islamskiego. Dwóch "agentów" zabija chłopiec
(PrntScrn/internet)

Nagranie wideo zamieszczone dziś w internecie przez Państwo Islamskie (IS) przedstawia przesłuchanie i egzekucję dwóch mężczyzn określonych jako _ rosyjscy agenci _. Strzela do nich mniej więcej 10-letni chłopiec - podaje AFP.

Nagranie wideo, zatytułowane po angielsku _ Odkrycie wewnętrznego wroga _, przedstawia przesłuchanie dwóch mężczyzn oraz egzekucję, podczas której chłopiec strzela im w głowę, a następnie parokrotnie w ciało.

Podczas przesłuchania jeden z pojmanych zeznaje, że jest obywatelem Kazachstanu zrekrutowanym przez rosyjskie służby wywiadowcze (FSB)
. Jego zadaniem miało być zbliżenie się do jednego z bojowników IS, którego tożsamość nie jest ujawniona w nagraniu.

Drugi mężczyzna mówi, że jest Rosjaninem, pracował niegdyś dla FSB i zlecono mu zabicie członka IS, który również nie zostaje zidentyfikowany.

Obydwaj więźniowie zeznają, że ich zadaniem było też zbieranie w Syrii informacji na temat bojowników Państwa Islamskiego.

Po egzekucji nagranie pokazuje wcześniejsze zdjęcia chłopca, pochodzące z propagandowego wideo IS z roku 2014, w którym zapewnia on, że _ chce zabijać niewiernych _.

AFP wyjaśnia, że było to nagranie zrobione w obozie szkoleniowym dżihadystów dla dzieci. Chłopiec mówi też w nim, że nazywa się Abdallah i pochodzi z Kazachstanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści nie przestają mordować. Kolejne egzekucje - _ Taki los spotka każdego, kto nam się przeciwstawi _ - grożą członkowie Państwa Islamskiego.
Zniszczyli meczyty i uprowadzili dychownych Dżihadyści wysadzili w powietrze w ciągu ostatnich godzin cztery sunnickie meczety-mauzolea w centrum okupowanego przez nich Mosulu na północy Iraku.
Premier Australii: To zagrożenie dla wszystkich Abbott omawiał w Bagdadzie z irackim prezydentem Fuadem Masumem sprawę pomocy humanitarnej i pomocy w broni i sprzęcie wojskowym dla Iraku. _ Australijczycy popierają Irak i jego postawę w walce przeciwko terroryzmowi - _zapewnił Abbott.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)