Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Egzamin na prawo jazdy. Od dziś zmiany w części teoretycznej

0
Podziel się

Od teraz w całej Polsce podchodzący do egzaminu mogą liczyć na ten sam zestaw pytań.

Egzamin na prawo jazdy. Od dziś zmiany w części teoretycznej
(Artur Barbarowski/East News)
bEiJUcXp

Zdający egzamin teoretyczny na prawo jazdy mogą spodziewać się zmian. Od dziś skorygowana będzie baza pytań egzaminacyjnych. Będą one jednakowe na terenie całego kraju.

Dotychczas, przyszli kierowcy mogli spotkać się z pytaniami pochodzącymi z dwóch baz. Przygotowywały je: Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i Instytut Transportu Samochodowego. Robert Stankiewicz z Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju informuje, że teraz obowiązywać będzie jeden, połączony zestaw. Zawierać będzie on 2300 pytań, z czego około 1400 dotyczyć będzie prawa jazdy kategorii B (na samochody osobowe). Zestawem zarządzać będzie PWPW.

Rozwiązanie chwalą też wykładowcy ze szkół nauki jazdy. Konrad Partys uważa, że ujednolicenie działa na korzyść kursantów, i tak już wystarczająco zestresowanych. W związku z tym, że dotychczasowe bazy były w użyciu od 19 stycznia 2013 roku, nie należy spodziewać się zmiany stopnia trudności.

bEiJUcXr

Pierwsze dane na temat zdawalności kursantów po wprowadzeniu nowego systemu mają być znane pod koniec tygodnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Zatrzymują prawa jazdy. "Zero tolerancji" Tylko w maju prawo jazdy straciło około 1 tysiąca 200 osób. Minister Spraw Wewnętrznych, Bartłomiej Sienkiewicz podkreślił, że takie postępowanie ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach
Pojedziesz motocyklem z prawem jazdy kat. B Podczas prac nad nowelizacją w Sejmie komisja infrastruktury zaproponowała, by rozszerzenie uprawnień ograniczało się do motocykli z automatyczną skrzynią biegów.
Jazda motocyklem z kat. B? Senat rozpatrzy Nowe prawo zakłada, że osoby posiadające co najmniej od trzech lat prawo jazdy kategorii B będą mogły jeździć motocyklami z automatyczną skrzynią biegów, o pojemności do 125 centymetrów sześciennych.
bEiJUcXS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)