Notowania

Przejdź na
egipt
23.10.2012 12:05

Egipt walczy z korupcją. Urzędnicy mają zakaz przyjmowania prezentów

Walcząc z rozpowszechnioną wśród urzędników korupcją, rząd Egiptu zakazał im przyjmowania prezentów o wartości przekraczającej 100 dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Walcząc z rozpowszechnioną wśród urzędników korupcją, rząd Egiptu zakazał im przyjmowania prezentów o wartości przekraczającej 100 dolarów. Egipskie MSZ poinformowało we wtorek o zakazie wszystkie ambasady w Kairze.

Prezenty o większej wartości urzędnicy muszą przekazać na rzecz skarbu państwa.

W egipskich urzędach starający się o załatwienie jakiejś sprawy petenci nagabywani są często przez pracowników o pieniądze lub prezent - pisze agencja dpa. Ulubionym zwrotem urzędników, za którym ukrywają oni korupcyjne propozycje, jest niewinne z pozoru pytanie: _ Gdzie jest moja herbata? _.

Czytaj więcej w Money.pl
Liczą na milion polskich turystów rocznie Władze Egiptu chcą, aby około milion Polaków rocznie odwiedzało ten kraj - poinformował minister turystyki Egiptu Mohammed Hiszam Abbas Zazu.
Skorumpowany polityk UE zachowa pół pensji Podejrzany o korupcję były komisarz ds. zdrowia John Dalli będzie do końca kadencji obecnej KE, czyli przez trzy lata, otrzymywał 45 proc. swej pensji, a potem emeryturę w wysokości 11,4 proc. pensji.
12-osobowa rodzina zginęła w wypadku Statystyki policyjne pokazują, że co roku w wypadkach drogowych ginie w tym kraju ok. 6 tys. osób.
Tagi: egipt, korupcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz