Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Egipt otworzył przejście graniczne ze Strefą Gazy

0
Podziel się:

W Strefie Gazy, jednym z najgęściej zaludnionych terytoriów świata, na 367 kilometrach kwadratowych mieszka 1,6 miliona Palestyńczyków.

Egipt otworzył przejście graniczne ze Strefą Gazy
(EAST NEWS)

Egipt otworzył na trzy dni przejście graniczne Rafah do Strefy Gazy: pozostaje ono ważną bramą, przez którą docierają do Strefy niezbędne towary, odkąd w 2007 roku Izrael rozpoczął jej blokadę - podała lokalna palestyńska agencja prasowa Maan.

Wskutek niestabilnej sytuacji politycznej w Egipcie i obaw Kairu przed infiltracją ze strony islamskich ekstremistów władze egipskie tylko od czasu do czasu otwierają to przejście graniczne i utrzymują tam ścisłe kontrole.

Ograniczenia w legalnym ruchu granicznym stosowane przez władze Egiptu podyktowane są również napiętą sytuacją na półwyspie Synaj, gdzie wojsko egipskie prowadzi operacje przeciwko zbrojnym grupom radykalnych islamistów i przemytnikom korzystającym z tuneli wykopywanych nielegalnie pod granicą między Strefą Gazy a terytorium egipskim.

Tunele te, nieustannie zasypywane przez Egipcjan i ryte na nowo pod ziemią przez mieszkańców Strefy Gazy (jeden z najdłuższych, zasypanych na początku minionego roku, miał ponad kilometr długości) zasilają Strefę w minimum najniezbędniejszych towarów.

W Strefie Gazy, jednym z najgęściej zaludnionych terytoriów świata, na 367 kilometrach kwadratowych mieszka 1,6 miliona Palestyńczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Niepokoje w Strefie Gazy. Zginęli cywile Jest to pierwszy od ponad roku przypadek zabicia Izraelczyka przy granicy Strefy Gazy.
Ostre starcia w Strefie Gazy. Nie żyje 1 osoba Według źródeł palestyńskich izraelski czołg w asyście buldożera wjechał na kilkaset metrów w głąb południowej części Strefy Gazy, ostrzelał palestyński patrol, po czym się wycofał.
Armia rozbiera budynki przy granicy. Powód? Armia egipska rozbiera kryjące tunele budynki w szerokim do jednego kilometra pasie przy granicy ze Strefą Gazy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)