Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
muzułmanie
01.10.2012 07:29

Egipt: Islamista odpowiada przed sądem za podpalenie Biblii

Oskarżony twierdzi, że jego czyn był reakcją na obraźliwy dla muzułmanów amerykański film o proroku Mahomecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W Kairze rozpoczął się proces egipskiego islamisty Ahmeda Mohammeda Abdullaha (na zdj.), który publicznie podpalił Biblię. Oskarżony twierdzi, że jego czyn był reakcją na obraźliwy dla muzułmanów amerykański film o proroku Mahomecie.

Jak pisze agencja dpa, zwolennicy i przeciwnicy oskarżonego toczyli przed budynkiem sądu w Kairze pojedynki na słowa. Reprezentujący koptyjskich chrześcijan adwokaci głośno domagali się ukarania islamisty. Jego sympatycy mówili natomiast: _ Przed sądem stanął człowiek, który bronił Koranu _.

Abdullah oraz jego syn Islam, który także zasiadł na ławie oskarżonych, podczas gwałtownych protestów przeciwko wyprodukowanemu w USA filmowi o Mahomecie podarli i spalili publicznie Biblię. Syn powiedział następnie - według relacji naocznych świadków - w jednym z wywiadów, że podpalona księga nie jest księgą świętą. Bluźnierstwo jest w Egipcie karane. Proces ma być kontynuowany 14 października.

Wyprodukowany w USA film pt. _ Innocence of Muslims _ (Niewinność muzułmanów) wywołał gwałtowne protesty ultrakonserwatywnych muzułmanów w Egipcie, Libii i innych krajach arabskich. W ataku na konsulat w Bengazi zginęli czterej Amerykanie, w tym ambasador USA w Libii Christopher Stevens. Do końca września w zamieszkach śmierć poniosło kilkadziesiąt osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna prowokacja w kierunku muzułmanów Okładka najnowszego Charlie Hebdo, dostępna już w internecie, przedstawia muzułmanina na wózku inwalidzkim pchanym przez ortodoksyjnego żyda, mówiących: Nie wolno sobie drwić.
Zero tolerancji dla kaznodziejów nienawiści 70 europejskich imamów i rabinów z 18 krajów chce walczyć z brakiem tolerancji.
Nowe prawa dla muzułmanów w Niemczech Muzułmańskie święta będą dla ludzi tego wyznania dniami wolnymi od pracy, a szkołach będzie możliwa nauka tej religii.
Tagi: muzułmanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz