Notowania

egipt
08.07.2013 07:08

Egipt bedzie miał nowego premiera

Nowym premierem Egiptu będzie prawdopodobnie Zijad Bacha ad-Din, a stanowisko wiceprezydenta obejmie Mohammed ElBaradei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

*Nowym szefem rady ministrów będzie prawdopodobnie Zijad Bacha ad-Din, a stanowisko wiceprezydenta obejmie Mohammed ElBaradei - poinformował wczoraj późnym wieczorem rzecznik tymczasowego prezydenta Egiptu. *

Rzecznik powiedział, że tymczasowy prezydent Egiptu Adli Mansur sprzyja tym nominacjom. Przeciwne im są ugrupowania konserwatywne i islamskie.Ekonomista Zijad Bacha ad-Din, który ma stanąć na czele rządu przejściowego, uważany jest za technokratę o umiarkowanie lewicowych poglądach. Wcześniej był m.in. szefem izby skarbowej.

Mohammed ElBaradei, były szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), laureat Pokojowej Nagrody Nobla, jest liderem liberalnej opozycji egipskiej. W sobotę pojawiły się informacje, że to on obejmie stanowisko tymczasowego premiera.

Czytaj więcej w Money.pl
Armia strzela do ludzi w Kairze? Sprzeczne informacje Według telewizji Al-Dżazira trzech protestujących poniosło śmierć.
Tragiczna noc w Egipcie. Zginęły 22 osoby Grupa mężczyzn ostrzelała uczestników demonstracji poparcia dla prezydenta w okolicach uniwersytetu.
Nie poda się do dymisji. Apeluje o spokój Prezydent Egiptu Mohammed Mursi oświadczył w wystąpieniu telewizyjnym, że nie poda się do dymisji, czego domaga się opozycja. Wezwał Egipcjan do zachowania spokoju.
Tagi: egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz