Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Egipskie władze zapraszają turystów

0
Podziel się:

Wyjazdy do Egiptu - zarówno zorganizowane, jak też indywidualne - są
bezpieczne - zapewnia minister turystyki Egiptu.

Egipskie władze zapraszają turystów
(AP/Fotolink/East News)

Wyjazdy - zarówno zorganizowane, jak też indywidualne - są bezpieczne - zapewniał minister turystyki Egiptu Mohammed Hiszam Abbas. Polski MSZ ostrzega jednak przed wyjazdami poza egipskie ośrodki turystyczne.

_ Nawet w tym roku, gdy sytuacja na północy kraju była niespokojna, polscy turyści licznie i chętnie odwiedzali kurorty położone nad Morzem Czerwonym, czy na południu Półwyspu Synaj _- powiedział na konferencji prasowej w Warszawie minister turystyki Egiptu. Od początku roku do października kraj ten odwiedziło ok. 250 tys. Polaków. Najpopularniejszymi kierunkami są Szarm el-Szejk i Hurgada.

Minister mówił, że w 2010 r. Egipt odwiedziło 14,7 mln turystów - w tym ok. 590 tys. Polaków. Po rewolucji egipskiej turystów było mniej - w 2011 r. tylko 9,8 mln, w tym blisko 380 tys. naszych rodaków, a w ubiegłym roku było 11,5 mln turystów, w tym 460 tys. Polaków. W sierpniu br. władze Egiptu ogłosiły na miesiąc stan wyjątkowy - przyczyną były krwawe starcia podczas prób likwidacji przez służby bezpieczeństwa dwóch największych obozów islamistów w Kairze. Stan wyjątkowy został zniesiony w połowie listopada.

_ Staramy się +odbić+ po naszych rewolucjach. Turystyka jest dla naszego kraju bardzo ważna, dlatego rząd egipski ją wspiera. Spadliśmy na 22. miejsce wśród krajów najczęściej odwiedzanych, ale wciąż jesteśmy numerem jeden, jeśli chodzi o Afrykę _ - powiedział.

Przypomniał, że dochody z turystyki stanowią ok. 11,3 proc. PKB Egiptu, a w branży tej pracuje ok. 4 mln Egipcjan. _ Turyści z Europy odpowiadają za 3/4 naszych przychodów z turystyki. Dlatego staramy się, żeby władze państw zniosły zakazy wyjazdu do Egiptu, w tym również Polska _ - powiedział.

Polski MSZ w tym tygodniu poinformował, że w związku z _ dużą dynamiką sytuacji wewnętrznej w Egipcie i możliwością wystąpienia realnych zagrożeń dla bezpieczeństwa obywateli polskich, odradza wszelkie podróże do Kairu i innych dużych aglomeracji miejskich tego kraju _. Resort _ uznaje jednocześnie za możliwe z punktu widzenia bezpieczeństwa obywateli wyjazdy zorganizowane z Polski do egipskich ośrodków turystycznych nad Morzem Czerwonym, kategorycznie ostrzegając przed wszelkimi wyjazdami indywidualnymi oraz grupowymi poza ośrodki turystyczne, a szczególnie do Gubernatorstwa Północnego Synaju, ze względu na znaczny wzrost w ostatnim okresie działalności grup przestępczych i ataków terrorystycznych _.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipt przed kolejnymi ważnymi wyborami Wybory parlamentarne mogłyby się odbyć między lutym a marcem przyszłego roku.
Kto i ile straci na rozruchach w Egipcie? Branża, dzięki której do gospodarki egipskiej trafiło w zeszłym roku ponad 10 mld dol., mocno odczuwa skutki transmitowanych przez telewizje całego świata zamieszek.
Nie chcesz lecieć do Egiptu? Zmiana kosztuje Turyści, którzy nie chcą jechać na wykupione wczasy do Egiptu, mogą zamienić wycieczkę - zapewniają biura podróży. Może być jednak drożej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)