Notowania

sytuacja w egipcie
20.07.2013 20:47

Egipskie siły bezpieczeństwa weszły do biura irańskiej telewizji Al-Alam

Mundurowi zatrzymali dyrektora tej placówki - poinformowały źródła policyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(James Buck/CC/Flickr)

_ - Siły bezpieczeństwa zajęły również sprzęt należący do stacji, nie podając żadnych wyjaśnień _ - przekazała z kolei telewizja Al-Alam na swych stronach internetowych. Źródła policyjne w Kairze poinformowały natomiast, że biuro Al-Alam zostało zajęte przez funkcjonariuszy, ponieważ telewizja ta nie posiada licencji na działalność w Egipcie.

Incydent ten jest sygnałem zmian w stosunkach między Egiptem a Iranem, które Kair usiłował ocieplić, gdy u władzy był obalony niedawno przez wojsko islamistyczny prezydent Mohammed Mursi - komentuje agencja Reuters.

Wcześniej w sobotę zmiany w polityce zagranicznej i rewizję w stosunkach z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada zapowiedział nowy szef egipskiej dyplomacji Nabil Fahmi. Według ministra nowe władze Egiptu nie będą już bezkrytycznie popierały powstańców, którzy walczą z Asadem.

Czytaj więcej w Money.pl
Egipt: Kontrowersyjny występ w telewizji Prezenterka Fatma Nabil jako pierwsza kobieta w historii egipskiej telewizji państwowej wystąpiła w islamskim nakryciu głowy.
Egipt zawiesza konstytucję. Prezydent wydał... Tymczasowy prezydent Egiptu Adli Mansur wydał dekret, zgodnie z którym komisja ekspertów prawnych ma jutro rozpocząć pracę nad poprawkami do konstytucji.
W Egipcie zginęła 13-latka. Znów zamieszki Portal _ Al-Ahram _ pisze, że w czasie przepychanek i starć w Al-Mansurze po obu stronach używano broni białej i broni palnej.
Tagi: sytuacja w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz