Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w egipcie
28.03.2011 13:32

Egipcjanie wybiorą parlament. Za pół roku

Przed wyborami zniesiony zostanie stan wyjątkowy, który obowiązuje w Egipcie od 1981 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Wybory parlamentarne odbędą się w Egipcie we wrześniu - poinformowała Najwyższa Rada Wojskowa, rządząca krajem po ustąpieniu w lutym pod wpływem masowych demonstracji prezydenta Hosniego Mubaraka.

Data wyborów prezydenckich nie została jeszcze ustalona, ale powinny się one odbyć w ciągu trzech miesięcy od wyborów do parlamentu.

Przed wyborami zniesiony zostanie stan wyjątkowy, który obowiązuje w Egipcie od 1981 roku - poinformowała Najwyższa Rada Wojskowa.

Znowelizowana ustawa zasadnicza ogranicza urzędowanie prezydenta do dwóch kolejnych, czteroletnich kadencji. Złagodzone zostały także kryteria kandydowania na najwyższy urząd w państwie. Zgodnie z dotychczasową konstytucją Egiptu, zawieszoną obecnie przez armię, kadencja prezydenta trwała sześć lat, a liczba kadencji nie była ograniczona.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t132158.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mubarak;stanie;przed;sadem;za;zabojstwo,105,0,799081.html) Mubarak stanie przed sądem za zabójstwo? Proces grozi również byłemu ministrowi spraw wewnętrznych Egiptu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t134401.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaddafi;szuka;pomocy;w;egipcie;wyslal;samolot,59,0,791099.html) Kaddafi szuka pomocy w Egipcie. Wysłał samolot Libijski dyktator wysłał do Egiptu jednego ze swoich generałów, szefa rządowego biura dostaw i logistyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t134785.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;na;tle;religijnym;w;egipcie;sa;ofiary,192,0,790976.html) Walki na tle religijnym w Egipcie. Są ofiary Starcia wywiązały się, gdy chrześcijanie wyszli na demonstrację, by zaprotestować przeciwko podpaleniu w sobotę kościoła w Kairze.
Tagi: wybory w egipcie, egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz