Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
po
11.06.2011 08:14

Efektowne urodziny Platformy Obywatelskiej. Tusk: Idźcie i zwyciężajcie.

Na gdańskiej konwencji pojawiła się była szefowa PJN: Jestem z wami bo Polacy wolą miłość od nienawiści. Obok miejsce zajął Dariusz Rosati. Zaskoczył też marszałek Senatu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Roman Jocher)

Aktualizacja: 18:00

*PO z rozmachem świętowała 10 urodziny. W gdańskiej Ergo Arenie zebrało się około 12 tysięcy działaczy. Sprawdziły się wcześniejsze spekulacje o pojawieniu się byłej szefowa PJN. Joanna Kluzik-Rostkowska przyjechała dziś do Gdańska. Obok niej miejsce zajął były minister spraw zagranicznych - Dariusz Rosati. _ - Postanowiłem sformalizować swój związek z Platformą - _ ogłosił marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz. *

Donald Tusk wkroczył do hali Ergo Arena przy dźwiękach _ Jump _ grupy Van Halen. Wyemitowano także wystąpienie prezydenta Bronisława Komorowskiego. _ - Kawał mojego serca zostawiłem w PO - _mówił.

Premier powitał nowe twarze. Dzisiaj Polska potrzebuje zrywu. _ - Mocno wierzę w to, że szansa Polski jest na wyciągnięcie ręki. PO jest miejscem dla wszystkim, którzy chcą Polsce dobrze służyć. W naszym rządzie reprezentowane są trzy ważne środowiska: PSL, PO i ludzie, którzy nie należą do partii politycznej. Oni nie są kwiatkami do kożucha - mówił . Po to budujemy Polską Barcelonę i nie pytamy kto jakie ma pochodzenie. Apelował też - Nie uprawiajcie propagandy sukcesu, to Polacy mają nam dziękować, a nie oni nam. Moja żona wytrzymała ze mną 30 lat, to wy wytrzymacie jeszcze kilka z pewnością __ . _

_ - Chce was poprowadzić do zwycięstwa bo kocham Polskę - mówił dalej Donald Tusk . Premier zaznaczył, że Polska jest po czterech latach rządów PO wzorem dla innych krajów europejskich. _ Polski orzeł może stać się symbolem Europy. Idźcie i zwyciężajcie - _mówił premier . _

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:_ _

_ Zapewnił, że jego rząd nie będzie się kłaniać nikomu poza narodem. Jego zdaniem Platforma Obywatelska może wyjść do Polaków z podniesionym czołem. Jego zdaniem, partia, która zaprasza ostatnio ludzi z różnych środowisk, może być porównana do drużyny Josepa Guardioli . - Chcę by Polska była jak Barcelona - powiedział. _

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:_ _

_ _

Joanna Kluzik - Rostkowska powiedziała, że przybyła na kongres PO, gdyż podziela marzenia członków Platformy o wolnej, bogatej i dobrze urządzonej Polsce. Była szefowa PJN przypomniała, że 22 lata temu w Gdańsku Polacy wywalczyli niepodległość, dlatego, że działali razem i wsierali się.

POSŁUCHAJ JOANNY KLUZIK-ROSTKOWSKIEJ:

Joanna Kluzik - Rostkowska powiedziała, że Polacy znów muszą działać razem, żeby dobrze zagospodarować wolność. Zwracając się do kobiet, zaapelowała, by _ nie dały sobie wmówić, że kariera zawodowa przeszkadza w posiadaniu rodziny _.

*POSŁUCHAJ JOANNY KLUZIK-ROSTKOWSKIEJ: *


Wczoraj z klubu PJN odszedł kolejny poseł - Jacek Tomczak, dzień wcześniej zdecydował się na to Jan Libicki. PO rozważa umieszczenie ich na listach w Wielkopolsce (Libickiego do Senatu). Kluzik-Rostkowska ma propozycję startu z Rybnika. PO i SdPl są już na finiszu rozmów; z list PO mają startować m.in. Dariusz Rosati, Wojciech Filemonowicz, Józef Pinior i Genowefa Grabowska.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t141792.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;dosyc;szpanu;potrzebna;jest;nowa;wladza,200,0,849352.html) Kaczyński: Dosyć szpanu, potrzebna jest nowa władza - Chodźcie z nami _ - wołał szef MSZ Radosław Sikorski. Zapraszał też innych polityków do Platformy Obywatelskiej. Jak podkreślał, wyraża w ten sposób wdzięczność za to, jak sam został potraktowany po przyjściu do Platformy z Prawa i Sprawiedliwości. Nawiązał do tego Bartosz Arłukowicz, który miesiąc temu przeszedł na stronę Platformy Obywatelskiej.

Arłukowicz tłumaczył, że do Platformy przyszedł, bo traktuje poważnie politykę. Chcę poważnie rozmawiać o Polsce, o ludziach, o problemach - mówił.

POSŁUCHAJ BARTOSZA ARŁUKOWICZA:

Głos zabrał także polityk Socjaldemokracji Polskiej Dariusz Rosati. _ - Albo wybierzemy Polskę nowoczesną, albo zaścianek _ - mówił podczas konwencji PO. Było to ostrzeżenie przed powrotem do władzy Prawa i Sprawiedliwości.

POSŁUCHAJ DARIUSZA ROSATIEGO:

Rosati apelował też, by dołączyć do Platformy, bo to ona ma receptę na budowę lepszej Polski.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz ogłosił, że wstępuje do Platformy Obywatelskiej. _ Byłem w niesformalizowanym związku z Platformą, czas z tym skończyć. Wstępuję do Platformy - _zawołał Borusewicz.

POSŁUCHAJ BOGDANA BORUSEWICZA:

Przed halą protestowali działacze SLD, ruchu _ Nic o nas bez nas _ oraz członkowie Klubu _ Gazety Polskiej'. Kilku działaczy SLD urządziło happening na platformie ciężarówki. Mają ze sobą transparent z napisem Turyści z PO - plaża 400 metrów _ i narysowaną strzałką oraz duży nadmuchany balon z napisem _ Obietnice PO _.

_ - Pozdrawiamy turystów z PO! Nie idźcie na konwencję, idźcie od razu na plażę wykąpać się. Witamy największą wycieczkę w Polsce za pieniądze podatników. Gdzie jest sto obietnic Tuska? _ - pytał przez megafon jeden z działaczy lewicy.

_ _

Konwencja była wstępem do kampanii wyborczej - podsumowała 10-lecie PO oraz 4 lata rządów PO-PSL. Zabrakło byłych liderów partii: Andrzeja Olechowskiego i Jana Rokity. Rokita - który przebywa obecnie w szpitalu we Włoszech - otrzymał zaproszenie, tak jak wszyscy obecni członkowie partii.

PO została powołana jako stowarzyszenie 24 stycznia 2001 roku - tego dnia w gdańskiej hali Olivia odbył się jej zjazd założycielski. 5 marca 2002 r. PO została zarejestrowana jako partia polityczna.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t127403.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kluzik-rostkowska;od;soboty;w;po,85,0,848469.html) Kluzik-Rostkowska od soboty w PO? Według nieoficjalnych informacji politycy PJN mieliby zostać oficjalnie przyjęci do PO na sobotniej konwencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t125485.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/poncyljusz;uciekaja;ci;ktorym;zabraklo;odwagi,121,0,848249.html) Poncyljusz: Uciekają ci, którym zabrakło odwagi My się liczymy, świadczy o tym to, że każdy serwis zaczyna się od wieści z PJN.
Tagi: po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz