Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Edward Snowden zwrócił się o przedłużenie prawa pobytu w Rosji

0
Podziel się:

Były analityk NSA jest ścigany przez władze USA, które chcą wytoczyć mu proces o zdradę.

Edward Snowden zwrócił się o przedłużenie prawa pobytu w Rosji
(youtube.com)

_ __ Wypełniliśmy dokumenty dotyczące przedłużenia jego pobytu na rosyjskim terytorium _- powiedział Anatolij Kuczerena, adwokat Snowdena, rosyjskim agencjom, nie podając szczegółów. _ Czekamy na decyzję _ - dodał w rozmowie z AFP.

Były współpracownik służb specjalnych USA Edward Snowden zwrócił się o przedłużenie prawa swego pobytu w Rosji, które wygasa w sierpniu. Snowden ścigany jest w USA za ujawnienie tajnych informacji o inwigilacji obywateli.

Kuczerena nie chciał powiedział, o jaki status migracyjny ubiega się jego klient. Wskazał, że decyzja ta należy do rosyjskiego urzędu imigracyjnego.

Snowden otrzymał w Rosji tymczasowy azyl do końca lipca, ale zapewne będzie go mógł przedłużyć. Rzecznik rosyjskiego urzędu imigracyjnego Władimir Wołoch powiedział w połowie czerwca, że nie powinno to nastręczać problemów.

Snowden w ubiegłym roku uciekł ze Stanów Zjednoczonych przez Hongkong do Rosji, gdzie - po okresie koczowania na moskiewskim lotnisku - uzyskał czasowy azyl. Przedtem ujawnił tajne informacje o masowej inwigilacji zarówno obywateli USA, jak i obcokrajowców, w tym liderów państw sojuszniczych. Na liście podsłuchiwanych miała być m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel. Ujawnienie tych rewelacji doprowadziło m.in. do kryzysu w stosunkach niemiecko-amerykańskich. Były analityk NSA jest ścigany przez władze USA, które chcą wytoczyć mu proces o zdradę.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie też podsłuchują. Jest reakcja MSZ Indii wezwało dyplomatę z ambasady USA w Delhi, by zaprotestować przeciwko podsłuchiwaniu przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej. rządzącej Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) - oświadczył w środę przedstawiciel władz Indii.
Rosja: USA powinny walczyć z terroryzmem Moskwa uchodzi za głównego sojusznika Syrii od początku konfliktu wewnętrznego w tym kraju.
INTERAKTYWNY PRZEGLĄD - 24 CZERWCA 2014 Poznaj firmę, która skorzystała na rewelacjach Snowdena.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)