Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Edward Snowden poprosił o azyl w Rosji

0
Podziel się:

Snowden nie chce na stałe pozostać w Rosji. Zamierza wyjechać, do... .

Edward Snowden poprosił o azyl w Rosji
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Informatyk złożył oficjalny wniosek o tymczasowy azyl polityczny w Rosji. Były analityk CIA chce po trzech tygodniach wyjść wreszcie ze strefy tranzytowej moskiewskiego lotniska.

Snowden nie chce na stałe pozostać w Rosji. Zamierza wyjechać, do któregoś z krajów Ameryki Łacinskiej. Jednak, żeby dostać azyl polityczny w Wenezueli, Nikaragui czy Boliwii musi znaleźć się na terytorium jednego z tych państw. -_ Nie musi lecie, wystarczy że dotrze do placówki dyplomatycznej _ - tłumaczą eksperci.

O tym, że Snowden złożył wniosek o tymczasowy azyl w Rosji poinformował konsultujący się z nim adwokat Anatolij Kuczerene. Kuczerena powiedział Polskiemu Radiu, że - Amerykanin zasługuje na pomoc.

Edward Snowden ukrywa się na moskiewskim lotnisku od 23 czerwca. W USA jest poszukiwany za zdradę i szpiegostwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Czego chce Edward Snowden? Mówi jedno, a... Zapowiadał złożenie wniosku o azyl w trakcie piątkowego spotkania z politykami i obrońcami praw człowieka, jednak nie dopełnił procedury prawnej. O co mu naprawdę chodzi?
Ameryka Południowa czuje presję USA Wspólny Rynek Południa MERCOSUR domaga się, by amerykańską aferą szpiegowską zajęła się Rada Bezpieczeństwa ONZ.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)