Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Edward Snowden bez prawa łaski. "Powienien wrócić do kraju i ponieść konsekwencje"

0
Podziel się:

O ułaskawienie poprosił sam Snowden. - Mówienie prawdy nie jest przestępstwem - argumentował.

Edward Snowden z Hansem-Christianem Stroebele
Edward Snowden z Hansem-Christianem Stroebele (PAP/EPA)

Biały Dom i liderzy komisji do spraw wywiadu w amerykańskim Kongresie odrzucili prośbę byłego pracownika Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Edwarda Snowdena o złagodzenie kary.

_ - Pan Snowden złamał prawo Stanów Zjednoczonych - oświadczył wczoraj doradca Białego Domu Dan Pfeiffer. - Powinien wrócić do USA i ponieść konsekwencje _.

Pogląd ten podzielają szefowa senackiej komisji ds. wywiadu Dianne Feinstein oraz sekretarz komisji ds. wywiadu w Izbie Reprezentantów Mike Rogers.

30-letni Edward Snowden zbiegł w maju z USA do Hongkongu. Otrzymał następnie roczny azyl w Rosji. Od tego czasu systematycznie ujawnia za pośrednictwem mediów praktyki amerykańskiego wywiadu, w tym inwigilacji internetu na wielką skalę, przechwytywania danych o milionach połączeń telefonicznych we Francji, czy Hiszpanii i wreszcie podsłuchiwania telefonu kanclerz Niemiec Angeli Merkel i liderów innych 34 państw.

W piątek ujawniono, że wystąpił o prawo łaski za pośrednictwem listu przekazanemu w Moskwie niemieckiemu politykowi. W jednostronnym piśmie zwraca się o złagodzenie kary za ujawnienie mediom tajnych informacji. _ Mówienie prawdy nie jest przestępstwem _ - napisał.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy i Amerykanie nie będą się szpiegować Niemieckie media donoszą o specjalnej umowie. Zapowiedź porozumienia niepokoi Brukselę.
Szokujące wyznanie Johna Kerry'ego Władze Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy publicznie przyznają, że poszły za daleko w inwigilacji obywateli innych krajów.
Chiny wzmocnią ochronę przed inwigilacją _ - Chiny są zaniepokojone pojawianiem się kolejnych doniesień o podsłuchiwaniu oraz inwigilacji i dokładnie analizują rozwój sytuacji _ - zapowiedziała rzeczniczka chińskiego MSZ.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)