Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Edukacja w Hiszpanii. Nauczyciele będą bronić dzieci przed radykalizmem

0
Podziel się:

Zdaniem służb specjalnych, w Hiszpanii wzrasta liczba popierających islamskie organizacje terrorystyczne oraz liczba ochotników werbowanych na fronty do Syrii i Iraku.

Edukacja w Hiszpanii. Nauczyciele będą bronić dzieci przed radykalizmem
(skynesher/iStockphoto)

W Hiszpanii nauczyciele i pracownicy socjalni zostaną włączeni do walki z dżihadem. Tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opracowuje Strategiczny Narodowy Plan Walki z Radykalizmem, którego jednym z głównych celów jest zaangażowanie społeczeństwa do zwalczania tego groźnego zjawiska.

Zdaniem służb specjalnych, w Hiszpanii wzrasta liczba popierających islamskie organizacje terrorystyczne oraz liczba ochotników werbowanych na fronty do Syrii i Iraku. Policja, aby temu zapobiec, chce stworzyć system szybkiego lokalizowania tych osób.

Dlatego jeszcze w tym roku kursy pomagające w wykrywaniu dżihadystów przejdą policjanci, nauczyciele i pracownicy socjalni - czyli grupy mające stały kontakt z imigrantami. Uczący w szkołach zostaną też zobowiązani do wpajania zasad demokracji, równouprawnienia, poszanowania innych religii i szacunku dla człowieka.

Od początku roku hiszpańska policja przeprowadziła cztery akcje przeciwko grupom terrorystycznym, współpracuącym z Al-Kaidą i Islamskim Państwem Iraku i Lewantu.

Niespełna tydzień temu marokańskie służby bezpieczeństwa ostrzegły Madryt przed powracającymi z wojny w Syrii. Zdaniem służb, wielu potencjalnie niebezpiecznych dżihadystów będzie chciało przedrzeć się do Hiszpanii.

Czytaj więcej w Money.pl
Tutaj dżihadyści rekrutowali żołnierzy Parlament Kosowa ma wkrótce przyjąć ustawę zabraniającą obywatelom tego państwa, pod karą 15 lat więzienia, udziału w wojnach i powstaniach toczących się za granicą.
Dżihadyści przed ofensywą. USA bombardują Przed terrorem islamistów uciekło już 200 tysięcy chrześcijan.
Dżihadyści zajęli chrześcijańskie miasto Według świadków większość mieszkańców Tal Kaif uciekła przed dżihadystami do prowincji Dahuk w północnym Iraku, znajdującej się w granicach irackiego Kurdystanu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)