Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

E-myto na kolejnych 140 kilometrach. Zobacz gdzie

0
Podziel się:

Od 12 stycznia system poboru e-myta będzie obowiązywał także na kolejnych odcinkach autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S1 i S8.

E-myto na kolejnych 140 kilometrach. Zobacz gdzie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Od 12 stycznia system poboru e-myta będzie obowiązywał także na kolejnych odcinkach autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S1 i S8. Rozszerzenie systemu obejmie około 139,2 km kolejnych dróg.

Od soboty system elektronicznego poboru opłat będzie działał na autostradzie A1 na odcinkach węzeł Pyrzowice - węzeł Sośnica (43,7 km) i węzeł Kotlińska - węzeł Stryków I (39,3 km). E-myto będzie obowiązywać także na odcinku drogi ekspresowej S1 węzeł Pyrzowice - węzeł Lotnisko (1,9 km), a także na odcinkach drogi ekspresowej S8 węzeł Pawłowice - węzeł Dąbrowa (22,1 km), węzeł Cieśle - węzeł Syców-Wschód (25,1 km), węzeł Modlińska - węzeł Piłsudskiego (7,1 km).

_ Wraz z włączeniem nowych odcinków dróg do systemu viaTOLL zostaną uruchomione również nowe Punkty Dystrybucji w Tarnowskich Górach, Pyrzowicach i Piątku _ - poinformowała GDDKiA.

Zgodnie z rozporządzeniem wydanym w grudniu ub.r. przez rząd, kolejne rozszerzenie systemu nastąpi 30 marca - o następne 160 km. Od 30 marca 2013 r. opłaty zostają wprowadzone na dwóch odcinkach obwodnicy Elbląga - drogi krajowej nr 7, na drodze ekspresowej S8 na odcinku węzeł Piotrków - węzeł Radziejowice, na drodze ekspresowej S19 na odcinku Stobierna - węzeł Rzeszów-Wschód, na obwodnicy Jarosławia - na drodze krajowej nr 4 na odcinku Tywonia - Tuczempy, na drodze krajowej nr 7 na odcinku węzeł Modlniczka - węzeł Balice I oraz na drodze krajowej nr 79 na odcinku Jaworzno (granica miasta) - węzeł Modlniczka.

System elektronicznego poboru opłat Viatoll działa od 3 lipca 2011 r. i obejmuje ok. 1900 km tras - w początkowej fazie obejmował ok. 1565 km dróg krajowych, ekspresowych i autostrad zarządzanych przez GDDKiA, a 1 lipca 2012 system rozszerzono o kolejnych 325 km dróg. Do końca października br. wpływy z tego tytułu wyniosły 1,2 mld zł. Opłaty pobierane są od pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 t oraz autobusów niezależnie od ich wagi.

Czytaj więcej w Money.pl
Tyle wydali na remonty i budowę dróg Ponad pół miliarda złotych - tyle kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wydał na poprawę stanu tamtejszych dróg.
Zapłacą za hałas na A2. Jest wyrok sądu Będą odszkodowania dla rodziny ze Strykowa za hałas spowodowany budową autostrady.
Nowy odcinek autostrady dostępny tylko dla wybranych Inwestycja miała być gotowa na Euro 2012, ale plany te pokrzyżowały powodzie oraz perturbacje z wykonawcami.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)