Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

E-ministerstwo pierwszym zgrzytem w koalicji?

0
Podziel się:

Resort cyfryzacji nie jest pomyśli Waldemara Pawlaka, który chce zachować wpływy w sferze przedsiębiorczości i gospodarki.

E-ministerstwo pierwszym zgrzytem w koalicji?
(PAP/Tomasz Gzell)
bFemeZxN

Stowarzyszenie nowego ministerstwa cyfryzacji będzie trudne. Wymaga nie tylko politycznej woli koalicjantów, lecz także nowego podziału kompetencji między resortami. Sceptycznie na ten pomysł spogląda Waldemar Pawlak.

Utworzenie nowego resortu zapowiedział kilka dni przed wyborami premier Donald Tusk. Jednak nowe ministerstwo i jego kompetencje wciąź są sporym znakiem zapytania - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Mimo to już zaczynają się spekulacje, kto mógłby stanąć na jego czele. Najczęściej wymieniane są dwie kandydatury: Magdaleny Gaj, obecnej wiceminister w resorcie infrastruktury oraz Krzysztofa Kiliana, byłego ministra łączności, a obecnie wiceprezesa Polkomtelu.

bFemeZxP

Tworzenie nowego resortu już na starcie spotyka się ze sporym oporem PSL. _ - Stronnictwo obawia się, że nowe ministerstwo mogłoby zagrozić jego wpływom w sferze przedsiębiorczości i gospodarki _ - mówi gazecie prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji Wiesław Iszkowski.

Więcej na temat wyników wyborów w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t160608.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/scenariusze;po;koalicja;z;psl;a;moze;sld,154,0,932762.html) Tusk: Wracaj do rządu. Schetyna: Nic z tego PO liczy się z tym, że nie wystarczy jej głosów, by rządzić tylko z PSL. Jako plan B zakłada wyciąganie pojedynczych posłów z innych klubów, przede wszystkim z SLD.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t97431.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;zaprzecza;ukladom;z;pis,5,0,925189.html) Koalicja z PiS-em? Rozmowy były już dawno Prezes PSL oświadczył, że jego partia nie prowadziła żadnych rozmów o ewentualnej koalicji z partią Jarosława Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t131995.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;zrobi;wszystko;by;kontynuowac;koalicje;z;psl,184,0,921272.html) Schetyna: Zrobimy wszystko, by kontynuować... Nie można teraz wykluczać żadnych sojuszy, bo nie wiadomo, jaka będzie mapa polityczna w Sejmie po wyborach.
bFemeZyq
KOMENTARZE
(0)