Notowania

katarzyna hall
20.07.2009 18:30

E-dzienniki trafią do szkół

Minister Edukacji podpisała rozporządzenie umożliwiające stosowanie dzienników elektronicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukajani/Dreamstime.com)

*Już niedługo do lamusa mogą odejść papierowe dzienniki nauczycielskie. Rozporządzenie Minister Edukacji NarodowejKatarzyny Hallumożliwia wprowadzenie do szkół dzienników elektronicznych. *

Nie oznacza to jednak, że wszystkie placówki pedagogiczne zdecydują się na rezygnację z tradycyjnych metod prowadzenia lekcji. Wprowadzenie systemu informatycznego, umożliwiającego prowadzenie dzienników w formie elektronicznej, wiąże się bowiem z poważnymi kosztami.

Szkoły będą musiały wyposażyć swoje placówki w odpowiedni sprzęt komputerowy i oprogramowanie. Nieuniknione będzie też zapewne przeszkolenie kadry pedagogicznej pod kątem tych technicznych nowinek.

Szacuje się, że obecnie około 0,3 procent szkół w Polsce prowadzi, oprócz dziennika tradycyjnego, dziennik lekcyjny w formie elektronicznej. Szkoły te korzystają z dostępnych na rynku programów komputerowych, służących do rejestracji różnych informacji o uczniu i informacji o prowadzonych zajęciach.

Dziennik elektroniczny bywa też stosowany w szkołach jako dodatkowa forma kontaktu między szkołą a rodzicami uczniów. Główną jego zaletą jest szybkość zestawiania danych i przekazu informacji.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: katarzyna hall, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz