Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziwięć lat dla ojca za wyrzucenie syna przez balkon

0
Podziel się:

Krzysztof K. odpowiadał też za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu chłopca, a także psychiczne znęcanie się nad rodziną.

Dziwięć lat dla ojca za wyrzucenie syna przez balkon
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

Na 9 lat pozbawienia wolności skazał dziś Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu (Podkarpackie) 43-letniego ojca za usiłowanie zabójstwa ośmioletniego syna. Mężczyzna wyrzucił dziecko przez balkon z czwartego piętra. Wyrok nie jest prawomocny.

Krzysztof K. odpowiadał też za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu chłopca, a także psychiczne znęcanie się nad rodziną.

Wyrok nie jest prawomocny. Uzasadnienie wyroku było niejawne, podobnie jak proces, który odbywał się za zamkniętymi drzwiami.

Według prokuratury w Stalowej Woli mężczyzna w trakcie śledztwa w obliczu dowodów przyznał się do zarzucanego mu czynu, choć twierdził, że nie pamięta przebiegu zdarzenia.

_ Pamięta, że była awantura, ale samego wyrzucenia dziecka przez balkon - nie. Jednak w obliczu zebranych dowodów dopuszcza taką możliwość _ - wyjaśniła w dniu skierowania aktu oskarżenia szefowa stalowowolskiej prokuratury Barbara Bandyga.

Natomiast tuż po zatrzymaniu K. nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu i nie dopuszczał w ogóle takiej możliwości, by mógł wyrzucić syna przez balkon. Od początku natomiast przyznawał się do demolowania mieszkania i awantury. Przyznał się też do psychicznego znęcania się nad rodziną.

W toku śledztwa prokuratura zebrała m.in. zeznania świadków, wyniki badań śladów biologicznych zabezpieczonych na miejscu zdarzenia i opinie biegłych, w tym psychologiczną ośmioletniego Norberta i z zakresu biomechaniki po przeprowadzonym eksperymencie procesowym; przy użyciu specjalnie skonstruowanego manekina o wzroście i wadze chłopca, sprawdzano różne możliwości dotyczące upadku dziecka z balkonu.

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2013 r. wczesnym popołudniem na jednym ze stalowowolskich osiedli mieszkaniowych. Krzysztof K. wrócił pijany do mieszkania, gdzie od razu wywiązała się awantura, w czasie której miał wyrzucić synka przez balkon. Ranne dziecko, z obrażeniami głowy i klatki piersiowej, trafiło do szpitala w Tarnobrzegu.

Matka chłopca była w tym czasie w pracy, a starsza siostra - w szkole.

Po zdarzeniu policja zatrzymała ojca. Mężczyzna był pijany; miał 2,1 promila alkoholu w organizmie. Chłopiec wrócił już do zdrowia. Według sąsiadów jest to normalna rodzina; nie było widać, aby dzieci były bite. Norbert jest dobrym uczniem. Do chwili zatrzymania ojca, oboje rodziców pracowało, obecnie tylko matka.

K. groziła kara nie mniejsza niż 8 lat pozbawienia wolności albo 25 lat lub dożywocie. Kodeks karny przewiduje bowiem za usiłowanie zabójstwa karę w takiej samej wysokości jak za dokonanie zabójstwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Więźniowie dostaną e-czytniki. Gdzie? Podejrzani za pomocą ekranu dotykowego będą mogli czytać dokumenty związane z policyjnym dochodzeniem w ich sprawie, oglądać nagrania wideo oraz odsłuchiwać dźwięki.
Aktywiska Greepeace'u wyszła z aresztu Rosyjski sąd dotychczas zmienił środek zapobiegawczy z tymczasowego aresztowania na kaucję 17 członkom załogi Arctic Sunrise, w tym obywatelowi RP Tomaszowi Dziemianczukowi.
Radykalny kaznodzieja niewinny. Jest wyrok Zdaniem sądu nie było wystarczających dowodów przeciwko Abu Katadzie. Jego obrońca Husajn Mubadin powiedział, że oczekuje, iż jego klient w ciągu kilku godzin wyjdzie na wolność.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)