Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protasiewicz
16.04.2012 07:48

Dzisiaj wyrok w sprawie stosunku Rosji do zbrodni katyńskiej

Trybunał w Strasburgu orzeknie dziś, czy Rosja złamała międzynarodowe prawo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Europejski Trybunał Praw Człowieka orzeknie, iż Rosjanie mataczyli podczas śledztwa w sprawie mordu katyńskiego - mówi * *Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz.

Trybunał w Strasburgu ogłosi dziś wyrok, czy Rosja złamała międzynarodowe prawo podczas śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej. Nierzetelne prowadzenie dochodzenia zarzuciło jej kilkunastu krewnych ofiar zamordowanych w Katyniu, a skargę do Trybunału poparł polski rząd.

Jacek Protasiewicz powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że liczy na sprawiedliwy wyrok: - _ Dobrze, że rodziny ofiar wystąpiły do trybunały, a rząd polski wsparł ten wniosek. Liczymy, że wyrok będzie sprawiedliwy i stwierdzi, że Rosjanie w tej sprawie mataczą _ - mówi Protasiewicz.

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego uznał, że niedawna publikacja rosyjskiego dziennika _ Moskowskije Nowosti _, według którego Trybunał uzna, iż Rosja nie ponosi odpowiedzialności za zbrodnię katyńską, była próbą przykrycia tematu:

Zarzuty wobec Rosji nie dotyczą odpowiedzialności Rosji za zbrodnię popełnioną przez NKWD wiosną 1940 roku. Wyrok w sprawie zbrodni katyńskiej nie będzie ostateczny. Każda ze stron będzie miała możliwość złożenia wniosku o rozpatrzenie sprawy przez Wielką Izbę Trybunału, w której zasiada 17 sędziów.

Czytaj więcej o zbrodni katyńskiej Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: protasiewicz, trybunał, katyń, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz