Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziś poznamy nowy rząd Tuska. Polecą głowy

0
Podziel się:

Z teką ministra pożegna się dwóch ministrów. Sprawdź, którzy.

Dziś poznamy nowy rząd Tuska. Polecą głowy
(PAP/Radek Pietruszka)
bEUeSJBx

Marszałkiem Sejmu w nowym rządzie Donalda Tuska zostanie dotychczasowa minister zdrowia Ewa Kopacz. Grzegorzowi Schetynie miałby przypaść resort infrastruktury należący dotąd do Cezarego Grabarczyka. Stanowisko straci też minister edukacji Katarzyna Hall, wynika z nieoficjalnych informacji. Część z nich potwierdził jednak Jarosław Gowin. Swoją decyzję premier ogłosi jeszcze dziś.

Aktualizacja: 10:30* *

_ - Premier Donald może jeszcze dziś ogłosić, że dotychczasowa minister zdrowia Ewa Kopacz zostanie marszałkiem Sejmu - _ potwierdza Jarosław Gowin. _ Tusk, który jest strategiem, który przymierza się do bitwy, jaką będzie zmierzenie się z kryzysem, dobiera odpowiednich ludzi na odpowiednie odcinki. Kobieta będzie marszałkiem - to już wiemy. Nie sadzę, by było dla kogokolwiek zaskoczeniem, jeśli się dzisiaj lub wkrótce okaże, że pan premier ogłosi, że tym marszałkiem będzie pani minister Kopacz, popularna minister _- powiedział Gowin w TVN24.

bEUeSJBz

W RMF FM mówił z kolei, że marszałek Sejmu mijającej kadencji Grzegorz Schetyna jest potrzebny Tuskowi w rządzie. Gowin dodał, że wnioskuje z wcześniejszych wypowiedzi premiera, iż Schetyna zostanie wicepremierem.

Gowin powiedział też, że na razie nie toczą się rozmowy o obsadzie stanowiska szefa klubu PO. _ Gdyby Grzegorz Schetyna nie wchodził do rządu, to pewnie on byłby tutaj naturalnym kandydatem. Ale ja się spodziewam, że jednak on obejmie któryś z ważniejszych resortów oraz funkcję wicepremiera. Inne możliwe nazwisko to oczywiście Tomasz Tomczykiewicz, obecny przewodniczący klubu. Słyszałem też spekulacje, że być może Sławomir Nowak będzie do tej roli przymierzany, chociaż też jest wymieniany jako jeden z kandydatów na ministrów _ - dodał.

**Czytaj w Money.pl

bEUeSJBF

Minister rolnictwa uważa, że Polacy dali premierowi wolną rękę, by utrzymał obecną koalicję. Marek Sawicki mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że wynik wyborów parlamentarnych był jednoznaczny. PO otrzymała wysokie poparcie, a PSL - na tyle duże, by mógł pozostać koalicjantem. Poseł Sawicki zapewnił, że wymogi konstytucyjne będą zachowane - na pierwszym posiedzeniu obecny rząd poda się do dymisji. _ - To czy zostanie powołany nowy w tym samym składzie, zależy już od premiera - _ mówił minister.

Janusz Palikot krytykuje propozycję niewymieniania ministrów rządu do końca roku, choć nie wyklucza poparcia takiego rządu. Zdaniem Palikota, główną przyczyną propozycji premiera jest konflikt w PO. Według niego, Grzegorz Schetyna chce być marszałkiem, a nie ministrem, a podobne oczekiwania ma Waldemar Pawlak. Palikot zaznaczył jednak, że jego ugrupowanie jest gotowe poprzeć na dwa miesiące rząd przejściowy pod warunkiem że premier przedstawi przyczyny pozostawienia takiego gabinetu.

Waldemar Pawlak chciałby połączenia resortów gospodarki i środowiska w nowym rządzie. Lider PSL zaznaczył, że Donald Tusk z entuzjazmem przyjął jego propozycję połączenia resortów.Waldemar Pawlak dopytywany czy pokieruje ministerstwem gospodarki jeśli Donald Tusk nie zgodzi się na połączenie resortu gospodarki i środowiska powiedział, tylko tyle, że na razie trwają rozmowy i do ich zakończenia nie będzie odpowiadał na takie pytania.

bEUeSJBG

Więcej na temat nowego rządu w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/t160916.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/juz;jutro;poznamy;nowy;rzad;usatysfakcjonuje;wszystkich,2,0,934914.html) Jutro poznamy rząd. _ Zadowoli wszystkich _ Ta deklaracja premiera to efekt konsultacji z Bronisławem Komorowskim. Donald Tusk zapowiedział też zmianę na stanowisku ministra edukacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t160793.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/o;nowym;rzadzie;u;prezydenta;konsultacje;juz;od;jutra,181,0,934069.html) Kaczyński powie prezydentowi tylko tyle.. Jarosław Kaczyński wybiera się do Bronisława Komorowskiego. Chce mu powiedzieć, że...
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t160970.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;w;cztery;oczy;z;komorowskim;ujawniamy;o;czym;rozmawiali,13,0,934669.html) Kaczyński w cztery oczy z Komorowskim. Ujawniamy o czym rozmawiali Politycy PO i PSL: _ Konsultacje to obowiązek prezesa, a nie okazja do fochów. Coś się w nim zmieniło _.
bEUeSJCa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)