Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści zatrzymani w Austrii

0
Podziel się:

Policja zatrzymała dziewięć osób, podejrzanych o to, że chciały się udać do Syrii, by walczyć w tamtejszym konflikcie - poinformowała prokuratura w Wiedniu.

Dżihadyści zatrzymani w Austrii
(Keith Allison/Flickr)

Zatrzymania dokonano w pobliżu granicy. Trwają przesłuchania podejrzanych. Agencja APA informuje, że mają oni w Austrii status azylantów. Austriackie MSW zapowiedziało, że jeśli zapadnie decyzja o ich osadzeniu w areszcie śledczym, wdroży postępowanie mające na celu pozbawienie ich tego statusu.

Zatrzymania dokonano w wyniku śledztwa, prowadzonego przez Federalny Urząd ds. Ochrony Konstytucji i Walki z Terroryzmem (BVT) na zlecenie wiedeńskiej prokuratury. Szefowa MSW Johanna Mikl-Leitner podziękowała służbom, uczestniczącym w tej operacji.

_ Wobec dżihadystów możliwa jest wyłącznie polityka zerowej tolerancji _ - podkreśliła Mikl-Leitner i dodała: _ Ci, którzy sami depczą tolerancję, nie mogą liczyć na to, że my będziemy to tolerować _. Jednocześnie przestrzegła przed utożsamianiem z dżihadystami tych wszystkich, którzy starają się w Austrii o azyl. _ Uchodźcy, którzy codziennie docierają do Europy, uciekają właśnie przed takimi dżihadystami i potrzebują naszej ochrony _ - powiedziała.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto finansuje dżihadystów? Minister wskazuje Minister gospodarki Niemiec Sigmar Gabriel ocenił, że wspólnota międzynarodowa nie ucieknie przed dyskusją na temat tego, kto teraz i w przeszłości zapewniał finansowanie w celu zbrojenia Państwa Islamskiego.
Biały Dom o egzekucji Jamesa Foleya Dżihadyści z Państwa Islamskiego twierdzą, że zamordowali amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya.
Siły irackie zbliżają się do Tikiritu Ofensywę spowalniają miny, bomby przydrożne, a także snajperzy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)