Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści zabili brytyjskiego zakładnika. "To akt czystego zła"

0
Podziel się:

Ofiarą jest pracownik organizacji humanitarnej, David Haines, który został pojmany w Syrii.

zdjęcie z nagrania
zdjęcie z nagrania (PAP/EPA/ISLAMIC STATE VIDEO)

Islamskie Państwo umieszcza w sieci nagranie z kolejnej egzekucji. Jak twierdzą dżihadyści, ofiarą jest pojmany przez nich roku temu w Syrii, 44-letni Brytyjczyk, pracownik organizacji humanitarnej, David Haines.

Na nagraniu widać jak zostaje ścięty na pustyni przez zamaskowanego mężczyznę. Ma to być zemsta za decyzję premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona o przyłączeniu się do koalicji przeciwko islamistom i dostarczeniu uzbrojenia kurdyjskiemu wojsku.

To trzecia w ostatnich tygodniach egzekucja dokonana przez Islamskie Państwo na obywatelach państw zachodnich. Wcześniej śmierć z ręki dżihadystów ponieśli amerykańscy dziennikarze: James Foley i Steven Sotloff.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/131/m314499.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/brytyjska;cobra;radzi;w;zwiazku;ze;scieciem;dziennikarza,150,0,1617814.html) *Egzekucja Brytyjczyka. Pilne posiedzenie Cobry * Brytyjski premier zwołał pilne posiedzenie Rządowego Biura Koordynacyjnego znanego jako Cobra.
Premier Wielkiej Brytanii David Cameron określił jako _ czyste zło _ egzekucję Hainesa. _ - Zrobimy wszystko, co w naszej nocy, aby złapać tych morderców _ - mówił szef brytyjskiego rządu.

Barack Obama potępił zabicie przez radykalnych Islamistów Brytyjczyka Davida Hainesa. Amerykański prezydent zapowiedział wymierzenie sprawiedliwości mordercom i zniszczenie Państwa Islamskiego.

_ - Stany Zjednoczone stanowczo potępiają barbarzyńskie morderstwo obywatela Wielkiej Brytanii Davida Hainesa przez terrorystyczna organizację Państwo Islamskie _ - napisał w oświadczeniu Barack Obama. Amerykański prezydent przekazał tez wyrazy współczucia i kondolencje rodzinie zabitego oraz wszystkim Brytyjczykom.

- _ Będziemy stać ramię w ramię z Wielka Brytania i pozostałymi krajami szerokiej koalicji w regionie na świecie by wymierzyć sprawiedliwość autorom tego okrucieństwa _ - stwierdził Obama i zapowiedział osłabienie a następnie zniszczenie Państwa Islamskiego.

W ubiegłym tygodniu Barack Obama ogłosił znaczne rozszerzenie skali operacji wojskowej przeciwko Państwu Islamskiemu. Amerykanie mają bombardować cele nie tylko w Iraku ale również w Syrii a także wzmacniać iracką armię oraz oddziały umiarkowanej syryjskiej opozycji. Współpracując z krajami regionu USA chcą także odciąć islamistów od źródeł finansowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Australia wyśle wojska do walki z dżihadystami W odpowiedzi na apel USA Australia wyśle siły powietrzne i komandosów do walki z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i Iraku.
"Tutaj nie ma miejsca dla takiej organizacji" Zakaz obejmuje wszelkiego rodzaju udział w działaniach Państwa Islamskiego, propagowanie go na portalach społecznościowych, czy na demonstracjach, noszenie symboli tego ugrupowania i zbierania dla niego pieniędzy.
Wideo z egzekucją Sotloffa jest prawdziwe Film przedstawia ścięcie głowy dziennikarzowi uprowadzonemu w 2013 roku w Syrii.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)