Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści w Syrii grożą odwetem za naloty lotnictwa USA i sojuszników

0
Podziel się:

Prowadzimy długotrwałą wojnę. Nie zakończy się ona za kilka miesięcy, ani lat.

Dżihadyści w Syrii grożą odwetem za naloty lotnictwa USA i sojuszników
(Freedom House / Flickr (CC BY 2.0))

Powiązany z Al-Kaidą Front Nusra potępił ataki lotnictwa USA i ich europejskich oraz arabskich sojuszników w Syrii określając je jako wojnę z islamem. Zapowiedział odwet i długotrwałą wojnę.

_ Prowadzimy długotrwałą wojnę. Nie zakończy się ona za kilka miesięcy, ani lat. Może trwać dziesięciolecia _ - powiedział rzecznik Frontu Nusra Abu Firas al-Suri.

_ To nie jest wojna z Frontem Nusra, to jest wojna z islamem _ -dodał w przesłaniu audio zamieszczonym na profilu ugrupowania w jednym z serwisów społecznościowych. Była to pierwsza reakcja ugrupowania po rozpoczęciu w ub. wtorek przez lotnictwo USA i sojuszników nalotów na cele dżihadystów w Syrii.

W atakach lotniczych, z udziałem sił niektórych państw arabskich z rejonu Zatoki Perskiej i z Europy, zginęło wielu członków Frontu Nusra.

_ Te kraje popełniły nikczemny czyn, za który znajdą się na liście tych, które będą atakowane przez siły dżihadystów na całym świecie _ - powiedział rzecznik.

Lotnictwo USA rozpoczęło ataki na pozycje dżihadystów w Iraku 8 sierpnia, a w Syrii ze wsparciem sojuszników, w ub. wtorek.

Czytaj więcej w Money.pl
Walka z dżihadystami w Syrii. Kolejne ataki Agencja Reutera podała, że nie można zweryfikować doniesienia o atakach. Informator Reutera z Ajn al-Arab powiedział, że w nocy nie słyszał żadnych eksplozji.
45 tys. uchodźców schroniło się w Turcji Wcześniej granica była zamknięta, gdyż rząd turecki oświadczył, że nie jest już w stanie zapewnić schronienia uchodźcom z Syrii.
Seria aresztowań islamistów w Niemczech Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann poinformował o zatrzymaniu przed tygodniem na granicy z Austrią dwóch mieszkańców Monachium, którzy zamierzali wziąć udział w walkach po stronie islamistów w Syrii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)