Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści w Iraku. Krewni pojmanych żołnierzy wdarli się do parlamentu

0
Podziel się:

Bliscy żołnierzy uprowadzonych przez zbrojną grupę w Tikricie mieli wygłosić w przemówienie na temat losu zaginionych.

Dżihadyści w Iraku. Krewni pojmanych żołnierzy wdarli się do parlamentu
(Polaris Images/East News)

Ponad 100 członków rodzin żołnierzy uprowadzonych w czerwcu przez Państwo Islamskie przedostało się do budynku parlamentu w Bagdadzie i dopuściło się aktów wandalizmu - poinformowali świadkowie.

Bliscy żołnierzy, uprowadzonych przez zbrojną grupę w Tikricie, na północ od Bagdadu, mieli w ciągu dnia wygłosić w parlamencie przemówienie na temat losu zaginionych. Zamiast tego rozpoczęli gwałtowny protest przed budynkiem, a następnie wdarli się do niego.

Według świadków bliscy żołnierzy już wewnątrz budynku atakowali strażników i przedstawicieli władz; niszczyli także znajdujące się wewnątrz wyposażenie.

Sunniccy dżihadyści z Państwa Islamskiego opanowali znaczne obszary na północy i zachodzie Iraku. Pod koniec czerwca ogłosili powstanie kalifatu na tych terenach, a także na okupowanych obszarach Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Islamiści robią czystki etniczne w Iraku! Mniejszości etniczne i religijne padają tam ofiarami masowych egzekucji.
1420 zabitych w Iraku. ONZ alarmuje W Iraku armia rządowa usiłuje odbić tereny opanowane przez islamistów na północy kraju.
"Ekstremiści mogą zaatakować Europę i USA" Władze Arabii Saudyjskiej obawiają się, że radykalne Państwo Islamskie może zaatakować monarchię saudyjską i ostrzegają przed terrorystami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)