Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści na Bliskim Wschodzie. Prezydent Iranu wini zagranicę za rozwój

0
Podziel się:

- Pewne państwa pomogły rozpętać ekstremizm, a teraz nie są w stanie się mu przeciwstawić - uważa Hasan Rowhani.

Dżihadyści na Bliskim Wschodzie. Prezydent Iranu wini zagranicę za rozwój
(Mojtaba Salimi/CC/Wikimedia)

Prezydent Iranu Hasan Rowhani (na zdjęciu) oskarżył dziś na forum ONZ _ pewne państwa _ o spowodowanie wzrostu ekstremizmu politycznego na Bliskim Wschodzie, zaznaczając, że region może się uporać z tym problemem wyłącznie bez narzucania rozwiązań z zewnątrz.

W przemówieniu na dorocznej sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych zażądał również, by światowe mocarstwa, prowadzące z Iranem negocjacje w sprawie ograniczenia jego programu atomowego w zamian za złagodzenie międzynarodowych sankcji gospodarczych, _ unikały nadmiernych żądań _.

Zdaniem Rowhaniego _ pewne państwa _ pomogły rozpętać ekstremizm, _ a teraz nie są w stanie się mu przeciwstawić _.

_ - Pewne agencje wywiadowcze wetknęły noże w ręce szaleńców, którzy teraz nie oszczędzają nikogo. Właściwe rozwiązanie tego dylematu ma pochodzić z tego regionu, być opracowanym w regionie rozwiązaniem z międzynarodowym wsparciem, a nie rozwiązaniem spoza regionu _ - zaznaczył irański prezydent.

Szyiccy przywódcy Iranu, mający powiązania ze zdominowanym przez szyitów rządem Iraku i tamtejszymi szyickimi milicjami, wspierają ich walkę z sunnickimi ekstremistami z Państwa Islamskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Wlk. Brytania wypowiada wojnę dżihadystom Policja ma otrzymać nowe uprawnienia; przewiduje się odbieranie paszportów podejrzanym o terroryzm i uniemożliwianie dżihadystom powrotu na Wyspy.
Naloty w Iraku. Samoloty zabiły dżihadystów Przeprowadzono łącznie 9 nalotów, w których uczestniczyły zarówno samoloty załogowe jak i bezzałogowe.
Kosowo walczy z terrorystami. 40 aresztowań - _ Nadal poszukujemy osób, których nie udało nam się zatrzymać w ich domach _ - poinformował rzecznik kosowskiej policji Baki Kelani.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)