Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści zdobyli 35 czołgów w starciach z armią rządową

0
Podziel się:

Walki toczyły się w prowincji Idlib w północno-zachodniej części kraju. Dżihadyści wzięli do niewoli około 200 żołnierzy syryjskiej armii rządowej.

Dżihadyści zdobyli 35 czołgów w starciach z armią rządową
(PAP/EPA)

Bojownicy związanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nusra zdobyli w ostatnich dniach w walkach z syryjskimi wojskami również 20 pojazdów opancerzonych - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie.

Walki toczyły się w prowincji Idlib w północno-zachodniej części kraju. Dżihadyści wzięli do niewoli ok. 200 żołnierzy syryjskiej armii rządowej.

Straty w zabitych po obu stronach wyniosły 180 bojowników i żołnierzy.

Od początku wojny domowej w Syrii, czyli od marca 2011 roku, zginęło - według danych ONZ - około 200 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Dżihadyści atakują w Syrii. Wojska koalicji... Dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) skierowało dodatkowe siły w rejon oblężonego miasta Kobane na północy Syrii.
53 dżihadystów zabitych w bombardowaniach na północ od Bagdadu Dziś rano mimo ataków rakietowych z powietrza miasto opanowały już w 40 procentach wojska Państwa Islamskiego.
45 tys. uchodźców schroniło się w Turcji Wcześniej granica była zamknięta, gdyż rząd turecki oświadczył, że nie jest już w stanie zapewnić schronienia uchodźcom z Syrii.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)