Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dżihadyści z Państwa Islamskiego zestrzelili śmigłowiec

0
Podziel się:

Śmigłowiec Mi-35 został zestrzelony pociskiem rakietowym koło miasta Bajdżi w pobliżu Tikritu w północnym Iraku.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego zestrzelili śmigłowiec
(army.mil)
bECKvUHp

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zestrzelili w piątek bojowy śmigłowiec sił irackich - poinformowało ministerstwo obrony Iraku. Obaj piloci zginęli.

Śmigłowiec Mi-35 został zestrzelony pociskiem rakietowym koło miasta Bajdżi w pobliżu Tikritu w północnym Iraku, ok. 200 km na północ od Bagdadu. Znajduje się tam największa iracka rafineria ropy naftowej.

Associated Press zwraca uwagę, że zestrzelenie śmigłowca pokazuje, iż dżihadyści mogą zagrozić samolotom koalicji pod wodzą USA, atakującym ich pozycje. Państwo Islamskie opanowało część terytoriów Iraku i Syrii i kontynuuje ofensywę. Szczególnie ciężkie są walki o zamieszkane przez Kurdów syryjskie miasto Kobane (Ajn al-Arab) na granicy z Turcją.

bECKvUHr

USA bombardują Państwo Islamskie i inne ugrupowania radykalne w Syrii od niemal dwóch tygodni z pomocą arabskich sojuszników, w sąsiednim Iraku atakują wybrane cele od sierpnia. Państwa europejskie (Francja i Wielka Brytania) dołączyły do operacji przeciwko Państwu Islamskiemu w Iraku, ale nie w Syrii.

Czytaj więcej w Money.pl
Australia w akcji przeciw islamistom Australijskie myśliwce odrzutowe pod kierownictwem USA zaatakują pozycje Państwa Islamskiego w Iraku.
Polska zarobi na wojnie z dżihadystami? - _ Polska jest gotowa wesprzeć zwalczające je strony zaopatrzeniem _ - powiedział wiceminister obrony Robert Kupiecki.
Przywódcy muzułmańscy bronią chrześcijan Podkreślają, że barbarzyństwo fundamentalistów muzułmańskich nie ma niczego wspólnego z wartościami zawartymi w Islamie.
bECKvUHS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)