Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dziesiątki ofiar a władze: to nie my

0
Podziel się:

W Kijowie zginąć mogło nawet kilkudziesięciu demonstrantów. Lekarze mówią, że ginęli od kul. Ukraińskie MSW zaprzecza by milicja używała ostrej amunicji.

Dziesiątki ofiar a władze: to nie my
(PAP/EPA)

Ukraińskie MSW zaprzecza, by milicja użyła ostrej amunicji przeciw protestującym. W oświadczeniu opublikowanym na stronie resortu, MSW zapewniło że nie użyło i nie będzie używać broni palnej przeciw cywilom.

Jednocześnie ministerstwo przypomniało, w jakich okolicznościach milicja może strzelać i zacytowało odpowiednią ustawę, wyliczając że broń palną może użyć między innymi dla ochrony ludności cywilnej czy budynków, ale również w razie zagrożenia funkcjonariusza.

W czasie porannych zamieszek w Kijowie zginąć mogło nawet kilkudziesięciu demonstrantów. Lekarze mówią, że ginęli od kul. Także dziennikarze i fotoreporterzy relacjonują, że milicja była uzbrojona m.in w karabinki Kałasznikowa.

Ukraińskie MSW zaprzeczyło również, że dochodzi do masowych przejść na stronę protestujących oficerów służb bezpieczeństwa. Do takich przypadków miało dojść na zachodzie kraju, ale też w Kijowie, gdzie _ euromajdanowców _ poparł podpułkownik wojsk wewnętrznych.

Resort spraw wewnętrznych poinformował także o rosnącej liczbie milicjantów, rannych w dzisiejszych walkach. Według MSW, rany postrzałowe ma 29 funkcjonariuszy. Jeden zmarł od ran.

Czytaj więcej w Money.pl
Krew i pożary na Majdanie. Coraz więcej ofiar W centrum Kijowa trwają walki, jest coraz więcej ofiar. Ewakuowano parlament i siedzibę rządu.
Premier Rosji wzywa Kijów do obrony ludu Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że władze Ukrainy powinny skoncentrować się na obronie ludzi, aby - jak to ujął - _ o te władze nie wycierano sobie nóg jak o szmatę _.
"Będą unijne sankcje za rozlew krwi" Komisarz Janusz Lewandowski potwierdził, że Unia zamierza wprowadzić sankcje dla osób odpowiedzialnych za rozlew krwi na Ukrainie.
Ostre słowa dyplomaty: "Zbudowaliśmy najgłupszą z możliwych koncepcji Europy" Stanisław Ciosek w rozmowie z Money.pl tłumaczy przyczyny rewolucji na Ukrainie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)