Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dziennikarze w Chinach podejrzani o szantażowanie przedsiębiorstw

0
Podziel się:

Portal finansowy wydał krótkie oświadczenie z informacją, że będzie w pełni współpracował w śledztwie.

Dziennikarze w Chinach podejrzani o szantażowanie przedsiębiorstw
(Elizabeth Thomsen/Flickr)

Chińskie media poinformowały o zatrzymaniu w Szanghaju ośmiu osób, w tym kilku dziennikarzy wpływowego portalu z wiadomościami finansowymi, pod zarzutem wyłudzania od firm pieniędzy pod groźbą publikowania o nich negatywnych informacji.

Według agencji Xinhua pracownicy portalu 21cbh.com, działając w zmowie z agencjami PR, szantażowali zarówno znane firmy, jak i te, które dopiero starały się wejść na giełdę. Brali też od firm duże pieniądze za pozytywne publikacje. Agencje PR załatwiały sobie w ten sposób lukratywne kontrakty reklamowe.

Portal finansowy wydał krótkie oświadczenie z informacją, że będzie w pełni współpracował w śledztwie.

Associated Press pisze, że w Chinach, gdzie władze ściśle kontrolują wiadomości polityczne i społeczne w mediach, tego rodzaju wyłudzenia są jednak częstym zjawiskiem, zwłaszcza w mediach zajmujących się problematyką finansową.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu dziennikarze nie będą publikować w sieci Muszą również oświadczyć, że nie będą się dzielić wiadomościami z zagranicznymi mediami.
Chiny mają sposób na hodowlę... Znacznie więcej ryżu, pszenicy i kukurydzy bez dodatkowego obciążenia dla środowiska. Nową metodę produkcji żywności opracowali naukowcy z Chin.
Resort turystyki i sportu chce postawić na... Wiceminister sportu i turystyki Katarzyna Sobierajska podkreśliła, że rozwój turystyki wpisuje się w strategiczne partnerstwo z Państwem Środka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)