Notowania

pkw
22.11.2014 14:09

Dziennikarze zatrzymani w siedzibie PKW. MSW...

Tomasz Gzell, fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej i Jan Pawlicki z Telewizji Republika relacjonowali w czwartek wieczorem wtargnięcie do siedziby PKW grupy kilkudziesięciu osób, która następnie rozpoczęła jej okupację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygląda się procesowi dwóch dziennikarzy, zatrzymanych w siedzibie PKW po wtargnięciu do budynku kilkudziesięciu osób. Z podjęciem ewentualnych działań MSW chce się wstrzymać do momentu, gdy ogłoszone zostaną wyroki.

Aktualizacja 14:15

Wczoraj sąd odroczył posiedzenia. Kolejne rozprawy zostaną przeprowadzone 28 listopada, 2 i 5 grudnia. Rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak zapewniła, że sprawa dziennikarzy jest analizowana przez resort. Jednocześnie przypomniała, że to sąd jest gospodarzem postępowania, dlatego trzeba poczekać do zakończenia procesu.

Tomasz Gzell, fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej i Jan Pawlicki z Telewizji Republika relacjonowali w czwartek wieczorem wtargnięcie do siedziby PKW grupy kilkudziesięciu osób, która następnie rozpoczęła jej okupację. Policja dopiero po kilku godzinach zaczęła usuwać ludzi z budynku. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 12 osób, w tym dwóch dziennikarzy.

Policja skierowała do sądu wnioski o przeprowadzenie procesu w trybie przyspieszonym, zarzucając zatrzymanym _ naruszenie miru domowego _. W obronie dwóch dziennikarzy wystąpiło środowisko - między innymi Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Press Club Polska.

W podobnym procesie sądzony jest również autor filmów dokumentalnch Grzegorz Braun, który nie przyznaje się do winy. Dziś Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście wypełnił tłum obserwatorów; tylko nieliczni zmieścili się w sądowych salach. Brauna przywitano oklaskami.

Pięć osób policja zwolniła; będą oni odpowiadać w trybie zwykłym. Wobec reszty policja skierowała wnioski o ukaranie w trybie przyspieszonym.

Czytaj więcej w Money.pl
PKW zatwierdziła kolejne protokoły Ogłoszenie oficjalnych wyników zależy od zatwierdzenia protokołów z pięciu województw. Nie jest wykluczone, że stanie się to jeszcze dziś.
Państwowa Komisja Wyborcza do zmiany. Dymisję ogłosił cały skład Nie wszyscy odchodzą z powodu problemów z systemem liczenia głosów.
Odwołanie członków PKW. Apel do prezydenta _ Tu jest potrzebna zdecydowana zmiana _ - przekonuje jeden z kandydatów w najbliższych wyborach prezydenckich.
Tagi: pkw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz