Notowania

azerbejdżan
12.06.2012 08:57

Dziennikarz w więzieniu za narkotyki

Azerbejdżański dziennikarz skazany przez sąd w Baku na dwa lata więzienia za posiadanie narkotyków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Prebranac/Dreamstime)

Azerbejdżański dziennikarz pracujący dla irańskiej stacji telewizyjnej został w poniedziałek skazany przez sąd w Baku na dwa lata więzienia za posiadanie narkotyków - poinformował jego brat, zarzucając sądowi, że wyrok jest motywowany politycznie.

Anar Bajramil, zatrudniony przez irańską telewizję Sahar, oskarżony w przeszłości o szerzenie propagandy na rzecz Iranu w Azerbejdżanie, został uznany za winnego posiadania heroiny - orzekł sąd.

Brat podsądnego twierdzi, że _ policja i śledczy dostarczyli fałszywe zeznania _ i zapowiedział odwołanie od wyroku. W ostatnich miesiącach relacje między Iranem a Azerbejdżanem są napięte.

W marcu Azerbejdżan poinformował, że udaremnił zamachy przygotowane przez Iran na ambasady Izraela, USA i kilku państw zachodnich w Baku. Zatrzymano wówczas 22 osoby, które miały w porozumieniu ze służbami irańskimi przygotowywać zamachy na placówki dyplomatyczne.

Według azerbejdżańskich służb zatrzymane osoby zostały od 1999 roku zwerbowane przez Iran i wyszkolone w obozach wojskowych na terenie tego kraju. Uczono ich m.in. obchodzenia się z ładunkami wybuchowymi i metod przedostawania się do strzeżonych budynków. Władze w Teheranie zaprzeczyły tym oskarżeniom.

Czytaj więcej o uwięzieniu Julii Tymoszenko
Tymoszenko marzy o areszcie domowym Niemieccy lekarze, którzy badali Julię Tymoszenko powątpiewają w to, że byłą ukraińską premier uda się wyleczyć w szpitalu w Charkowie.
Kolejny polski polityk jedzie do Tymoszenko Janusz Palikot przyjechał na Ukrainę, gdzie najprawdopodobniej będzie ubiegał się o spotkanie ze skazaną na siedem lat więzienia byłą premier Julią Tymoszenko.
Tagi: azerbejdżan, więzienie, narkotyki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz