Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tomasz Siemoniak zapowiada kolejne inicjatywy

0
Podziel się:

Minister zapewnił, że w przyszłości będą podejmowane kolejne inicjatywy, aby upamiętnić tych bohaterów.

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tomasz Siemoniak zapowiada kolejne inicjatywy
(PAP/Tomasz Gzell)

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak uczcił pamięć żołnierzy wyklętych składając wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest dziś w całym kraju.

Uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się z udziałem wojskowej asysty honorowej i pocztów sztandarowych. Złożono też wieńce i wiązanki od m.in. prezydenta, Sejmu i Senatu, Instytutu Pamięci Narodowej, Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, harcerzy.

_ - To miejsce symboliczne. Pokazujące, że wielu Żołnierzy Wyklętych nie ma swoich grobów, nie wiemy, gdzie są pochowani. Dobrze, że są tutaj dzisiaj kombatanci, ale i młodzież _ - mówił szef MON.

Siemoniak zapewnił, że w przyszłości będą podejmowane kolejne inicjatywy, aby _ upamiętnić tych bohaterów _. _ - Oni są ważni także dla dzisiejszych żołnierzy, dla Wojska Polskiego - jako ci, którzy niezłomnie dochowali wierności przysiędze i Rzeczypospolitej _ - mówił minister.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowił w 2011 r. parlament _ w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Szef Pentagonu wie, gdzie jest Kiszkowo - _ Polska bardzo wysoko ceni współpracę i sojusz z USA; liczymy, że w najbliższych latach będzie się ona pogłębiała _ - mówi szef MON Tomasz Siemoniak.
Polskie siły specjalne będą współpracować z... Porozumienie o współdziałaniu podpisali wczoraj ministrowie obrony obu krajów.
Polska będzie budować tarczę antyrakietową? - Polska zastanawia się nad przystąpieniem do konsorcjum pracującym nad systemem antyrakietowym - przyznaje Tomasz Siemoniak
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)