Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
greenpeace
19.11.2013 12:53

Dziemianczuk wychodzi na wolność!

Sąd w Sankt Petersburgu wyraził zgodę na wyjście Tomasz Dziemianczuka za kaucją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sąd rejonowy w Sankt Petersburgu wypuścił na wolność Tomasza Dziemianczuka. Polak wyjdzie z aresztu w zamian za kaucję w wysokości 2 milionów rubli (około 200 tysięcy złotych).

Komitet Śledczy prowadzi przeciwko Dziemianczukowi postępowanie karne w związku z akcją Greenpeace w pobliżu platformy naftowej Gazpromu, na Morzu Barentsa.

Wcześniej sąd zadecydował o zwolnieniu za kaucją Jekatieriny Zaspy, także obywatelki FR. Jest ona lekarzem na statku _ Arctic Sunrise _, z pokładu którego aktywiści Greenpeace'u prowadzili swoją akcję protestacyjną.

Kalininski Sąd Rejnowy w Petersburgu zmienił wczoraj Denisowi Siniakowowi (na zdjęciu), jednemu z zatrzymanych we wrześniu po akcji międzynarodowej organizacji Greenpeace na Morzu Barentsa, środek zapobiegawczy z tymczasowego aresztowania na kaucję pieniężną. Oboje zostali zwolnieni po wpłaceniu kaucji w wysokości po 2 mln rubli (około 61,5 tys. dolarów).

Czytaj więcej w Money.pl
Działacz Greenpeace zapłaci za wolność Sąd w Petersburgu zmienił Andriejowi Allachwierdowowi areszt tymczasowy na kaucję.
Los Polaka z Greenpeace w rękach sądu Działacz Greenpeace z Gdańska od września przebywa w rosyjskim areszcie.
Akcja Greenpeace w centrum Moskwy Akcje solidarności z aresztowanymi w Rosji członkami załogi Arctic Sunrise, mają odbywać się w 200 miastach na całym świecie.
Arbitraż nie pomoże ekologom. Rosja... Federacja Rosyjska nie przyjmie procedury arbitrażowej przed Międzynarodowym Trybunałem Prawa Morza w Hamburgu w sprawie zatrzymanego statku organizacji ekologicznej Greenpeace.
Tagi: greenpeace, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz