Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzieciobójstwo w Polsce. Zapadł w wyrok w przerażającej sprawie

0
Podziel się:

W jednym ze śmietników odnaleziono żywego noworodka. Ustalono, że matka dziecka przebywa prawdopodobnie w pobliskim bloku.

Dzieciobójstwo w Polsce. Zapadł w wyrok w przerażającej sprawie
(Reporter)
bECGiJJx

Na karę 13 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Sieradzu 24-letnią Natalię B. ze Zduńskiej Woli oskarżoną o usiłowanie zabójstwa noworodka. Sąd uniewinnił 29-letniego brata kobiety, który był oskarżony o pomoc w przestępstwie. O wyroku poinformował rzecznik sądu Jacek Klęk.

Wyrok jest nieprawomocny; proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

Wydarzenia rozegrały się w marcu ubiegłego roku przy ul. Szkolnej w Zduńskiej Woli. W jednym ze śmietników odnaleziono żywego noworodka. Ustalono, że matka dziecka przebywa prawdopodobnie w pobliskim bloku.

bECGiJJz

Według prokuratury w jednym z mieszkań odnaleziono 23-letnią wówczas Natalię B., która w domu urodziła dziewczynkę. W śledztwie ustalono również, że chciała zabić dziecko - na ciele dziewczynki odkryto dwie rany kłute. Po porodzie jej brat - Kamil B. - miał wynieść noworodka na śmietnik.

Matka dziecka została oskarżona o usiłowanie zabójstwa noworodka, jej bratu zarzucono pomoc w usiłowaniu zabójstwa.

Sieradzki sąd, po niejawnym procesie, uznał kobietę za winną zarzucanego czynu i wymierzył jej karę 13 lat więzienia. Jej brat został uniewinniony. Nie jest wykluczone, że strony procesu będą wnosić apelacje.

Czytaj więcej w Money.pl
Śledztwo ws. dzieciobójstwa noworodka. Znaleźli matkę 24-letnia matka i jej córeczka zaginęły w poniedziałek. Wczoraj policja odnalazła kobietę i jej - jak się okazało - martwe dziecko.
6 tys. grzywny za skatowanie człowieka 45-letni Tomasz S., potrącił samochodem mężczyznę i wlókł go pod autem przez niemal 1,5 kilometra. Poszkodowany zmarł w szpitalu.
Podrabiali testamenty i wyłudzali kamienice Łódzcy policjanci zatrzymali 14 osób podejrzanych o udział w gangu.
bECGiJKa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)