Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dzieciobójstwo w Australii. Aresztowana matka

0
Podziel się:

Zatrzymano kobietę. To matka większości zamordowanych.

Dzieciobójstwo w Australii. Aresztowana matka
(PAP/EPA)

37-letnia kobieta, matka większości z zamordowanych 8 dzieci w australijskim mieście Cairns, została aresztowana pod zarzutem zabójstwa - poinformowała policja.

Kobieta, którą znaleziono w piątek w domu na przedmieściu Cairns z ciężkimi ranami kłutymi, jest - według policji - matką siedmiorga z ośmiorga zamordowanych dzieci. Ich zwłoki znaleziono później w tym domu.

Inspektor Bruno Asnicar z policji stanu Queensland, oświadczył, że kobietę zatrzymano w szpitalu, gdzie została przewieziona oraz, że nie przedstawiono jej jeszcze formalnie zarzutów. _ - Jest przytomna, jej stan jest stabilny i może mówić. W tym momencie nie szukamy nikogo innego _ - dodał.

Według Asnicara, kobieta, której nazwiska nie podano, jest matką siedmiu ofiar, które były w wieku od 18 miesięcy do 15 lat. Ósme zamordowane dziecko było jej siostrzeńcem.

Policja oficjalnie nie ujawnia w jaki sposób dzieci zostały zamordowane. Autopsje zwłok ofiar mają być dokonane w sobotę i dopiero po ich przeprowadzeniu mają być opublikowane dalsze informacje. Jednak Asnicar powiedział, że badane są noże, które znaleziono w domu i które najprawdopodobniej posłużyły do dokonania zbrodni.

Premier Australii Tony Abbott określił wydarzenia w Cairns jako _ niewyobrażalną zbrodnię _. Dodał, że _ to są dni próby dla naszego kraju _.

Tragedia była kolejnym szokiem dla Australijczyków, którzy jeszcze nie otrząsnęli się z szoku wywołanego przez zamach terrorystyczny na kawiarnię w Sydney, w którym 3 osoby, w tym sprawca, poniosły śmierć.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramatyczna zbrodnia w Australii. Co tam się stało? Dramatyczne zabójstwo w Australii. Ośmioro dzieci zasztyletowanych.
Australijczycy w szoku po ataku w Sydney Tłumy Australijczyków od rana opłakuje ofiary ataku na kawiarnię.
Organizacje islamskie potępiły akcję w Sydney W Australii ponad 40 organizacji muzułmańskich potępiło wzięcie zakładników w kawiarni w Sydney przez uzbrojonego sprawcę.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)