Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Działalność CBŚ. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych o handel bronią

0
Podziel się:

Akcja CBŚ przeprowadzona była w pierwszych dniach października, policja poinformowała o niej dopiero teraz.

Działalność CBŚ. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych o handel bronią
(East News)

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o handel bronią. Zatrzymane zostały też powiązane z nimi osoby, które miały zajmować się między innymi handlem narkotykami.

Jak przekazał Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej policji, w sumie zatrzymano siedem osób. Akcja CBŚ przeprowadzona była w pierwszych dniach października, policja poinformowała o niej dopiero teraz.

Marciniak podał, że poza podejrzanymi o handel bronią zatrzymano też pięć osób zamieszanych w handel narkotykami oraz włamania. Są to mieszkańcy Poznania, Kościana i Grodziska Wielkopolskiego.

Sprawa związana jest z napadem na stację paliw w Górze w województwie dolnośląskim w listopadzie 2011 roku. Wówczas bandyci otworzyli ogień do policjantów. _ - Okazało się, że za tym napadem stoją mieszkańcy Wielkopolski. Podczas zatrzymania zabezpieczono przy nich pistolet, z którego ostrzeliwano ścigających ich policjantów _ - podał Marciniak. Jak dodał, na podstawie pistoletu śledczym udało się dotrzeć do kolejnych, zatrzymanych obecnie osób powiązanych ze sobą przestępczą działalnością. Za handel bronią grozi kara do 10 lat więzienia, a za handel narkotykami do lat 8.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandal w policji. Molestował nastolatka? Funkcjonariusz miał opiekować się chłopcem jako kurator sądowy.
Handlowali narkotykami i bronią. Teraz siedzą Lubelscy policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali siedmiu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Napad na jubilera, jak z filmu. Szukają sprawcy Niemiecka policja szuka przestępcy, który wieczorem poprzedniego dnia w ukradł warte 2,2 miliona euro kamienie szlachetne.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)