Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
paryż
01.10.2013 08:51

Działalność Al-Kaidy. Paryż był na celowniku?

AQAP jest filią Al-Kaidy w Jemenie. Ugrupowanie publikuje m.in. internetowy magazyn Inspire przeznaczony dla młodych islamistycznych radykałów na Zachodzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(timonysuede/CC/Flickr)

Francuska Centralna Dyrekcja Wywiadu Wewnętrznego zatrzymała dzisiaj rano w Paryżu kobietę podejrzaną o kontakty z Al-Kaidą Półwyspu Arabskiego (AQAP) - poinformowały źródła zbliżone do śledztwa.

Kobietę zatrzymano w jej mieszkaniu w dzielnicy Belleville. Zatrzymania dokonano w ramach dochodzenia wstępnego, którego przedmiotem była organizacja zamierzająca przygotowywać akty terroru. Śledztwo prowadzą służby antyterrorystyczne.

AQAP jest filią Al-Kaidy w Jemenie. Ugrupowanie publikuje m.in. internetowy magazyn _ Inspire _ przeznaczony dla młodych islamistycznych radykałów na Zachodzie.

Jemen jest jednym z najuboższych państw arabskich. Al-Kaida Półwyspu Arabskiego od kilku lat jest uważana przez Stany Zjednoczone za najbardziej niebezpieczny odłam Al-Kaidy, odpowiedzialny za próby zamachów bombowych na samoloty pasażerskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzech zabitych po ataku Al-Kaidy Według przedstawicieli armii, kilkudziesięciu bojowników przypuściło szturm na siedzibę wojskową i pojmali część personelu.
Groźny terrorysta zatrzymany w Belgii Według hiszpańskiego MSW Al Lal był szefem finansowym siatki, która - jak się przypuszcza - szkoliła bojowników w bazach w Ceucie i sąsiednim Maroku.
W Nairobi nadal słychać wystrzały Kompleks nie jest jeszcze w pełni zabezpieczony przez kenijskie siły bezpieczeństwa.
Tagi: paryż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz