Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
adam hofman
22.11.2012 11:34

Działacz PiS zawieszony w prawach członka partii. Za blog godzący w Tuska

Rzecznik PiS zapewnił, że jego partia nie toleruje takich zachowań. Blog członka partii z Oleśnicy został zamknięty, a jego autor został zawieszony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr BLAWICKI/East News)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował o zawieszeniu w prawach członka partii dolnośląskiego działacza Artura Nicponia - poinformowało biuro prasowe PiS.

Aktualizacja 14:03

Sprawa - poinformowało biuro prasowe PiS - została przekazana do rzecznika dyscypliny partyjnej Karola Karskiego.

_ Gazeta Wyborcza _ donosiła w ostatnich dniach o wpisach na blogu Nicponia - działacza PiS z Oleśnicy - m.in. o tym, czy _ można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia Tuska i zbierać pod takim projektem podpisy _. Na blogu działacza PiS miały się też znaleźć m.in. sformułowania: _ Żydzi wypier...ać _; policja to _ psy Donalda Tuska _, które jeśli staną na drodze demonstrantom, to _ zapłacą za to straszną cenę _.

- _ Został już zawieszony - to jest wszystko, co ja mogę zrobić, zgodnie ze statutem. Sprawa została przekazana do rzecznika dyscypliny. Sądzę, że jest oczywiste, co się stanie _ - powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej.

Dopytywany, czy jest pewien, że Nicpoń jest postacią realną, powiedział: _ Zawiesiliśmy go, żebyście państwo nas nie atakowali, zakładając, że on jest w papierach. Zakładaliśmy, że on na pewno jest, skoro tak mówicie, że jest; bo to była informacja medialna _.

Jak zaznaczył, w tej chwili w okręgu nr 3, z którego ma pochodzić Nicpoń, _ trwają poszukiwania _.

Kaczyński przyznał, że w pewnym momencie nazwisko _ Nicpoń _ zaczęło mu się wydawać _ cokolwiek dziwne _. Jak dodał, jeżeli osoba o takim nazwisku jednak nie figuruje na liście członków PiS i ktoś po prostu robi sobie żarty, będzie to oznaczać, że nabrali się na nie zarówno dziennikarze jak i on sam.

Rzecznik PiS Adam Hofman pytany w TVN24 o sprawę zapewnił, że jego partia nie toleruje takich zachowań. Według doniesień mediów, blog Nicponia został w środę zamknięty.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk zrobi to, co każe Angela Merkel Zbigniew Girzyński z PiS o unijnym szczycie, zamachu i relacjach Kaczyńskiego z Gowinem.
Tusk mami Kaczyńskiego Gowinem PiS ciepło mówi o ministrze na swoją zgubę? - zastanawia się Bartosz Wawryszuk.
PiS poprze Platformę, ale... Marek Suski mówi o unijnym budżecie i trotylu na pokładzie Tu-154.
Tagi: adam hofman, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz